امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35867
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور در مراسم معارفه سرپرست وزارت آموزش و پرورش که امروز در سالن اجتماعات این وزارتخانه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور در مراسم معارفه سرپرست وزارت آموزش و پرورش که امروز در سالن اجتماعات این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: افتخار ما به معلم بودن است و معلمی، معماری جامعه است.
وی در ادامه افزود: اگر در مدرسه به دانش‌آموزان اعتدال‌گرایی، حق باوری، خردورزی و عقلانیت را آموزش نداده باشند و تمرین نکرده باشند، قطعاً در آینده در جامعه دچار مشکل خواهند داشت.

وی با بیان اینکه هر مسئولی باید اول معلم باشد، افزود: اگر می‌خواهیم مفهوم اعتدال و تدبیر را به واقع در کشور نهادینه کنیم باید از طریق معلمان و در مدارس باشد.

وی با تأکید بر اینکه یاد گرفتن تدبیر باید از مدارس آغاز شود، اضافه کرد: باید در مدارس به فرزندانمان یاد دهیم که چگونه با اختلاف سلیقه دور هم جمع شوند و براساس خرد جمعی عمل کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید چشم به آموزش و پرورش دارد، بیان داشت: الحمدلله کارهای خوبی در آموزش و پرورش شده است و پشتکار و تلاش فراوان آقای حاجی‌بابایی زبانزد است.

وی به وضعیت معیشتی معلمان پرداخت و افزود: باید وضعیت معیشتی معلمان در یک نگاه جدید و ابتکاری به چنان درجه‌ای برسد که مناسب عزت معلمان باشد.

نهاوندیان تصریح کرد: نگاه دولت تدبیر و امید در همه امور تکیه بر مشارکت مردم است و به این معنی است که کار بجز با مردم و توسط مردم جلو نمی‌رود.

وی به بحث هزینه کردن برای آموزش اشاره کرد و افزود: گاهی اوقات مردم برای کنکور هزینه زیادی می‌کنند در حالیکه می‌شود بین این هزینه‌ها که برای کنکور می‌شود و از آن طرف وضعیت بودجه آموزش و پرورش رابطه منطقی و متوازن ایجاد کرد.

نهاوندیان به انتخاب سرپرست برای آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در آستانه اول مهر هستیم در دستگاه عظیم وزارت آموزش و پرورش نباید هیچگونه خللی ایجاد شود و آقای فانی که از 15 سالگی معلمی را آغاز کردند حتی دو ماه قبل نیز یعنی قبل از تعطیلات تابستان، سر کلاس درس بودند در این جا حضور دارند.

وی تأکید کرد: معرفی آقای فانی برای آموزش و پرورش پیام اعتماد و اطمینان بخش به جامعه معلمان خواهد داشت و توقع از همه همکاران در دستگاه‌های ستادی و جمع معلمان این است که همکاری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها