امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35869
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 42
مسعود باقرزاده کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره مطرح شدن معضل دریاچه در  اولین جلسه هیئت وزیران در دولت یازدهم، اظهارداشت: اینکه مباحث ...

مسعود باقرزاده کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره مطرح شدن معضل دریاچه در  اولین جلسه هیئت وزیران در دولت یازدهم، اظهارداشت: اینکه مباحث محیط زیست به خصوص موضوع دریاچه ارومیه در اولین جلسه هیئت وزیران در دولت جدید مطرح شد، جای خرسندی دارد و می‌توان آن را به فال نیک گرفت.

معاون دفتر زیستگا‌ه‌های سازمان محیط زیست افزود: با توجه به اینکه از مدت‌‌ها قبل اقدامات و مطالعات کارشناسانه قابل توجهی برای نجات و احیای این دریاچه صورت گرفته بود اما با عنوان شدن این موضوع در جلسه اول هیئت وزیران در دولت یازدهم و همچنین تشکیل کارگروهی ویژه برای بررسی این مسئله می‌توان امیدوار بود که خون بازهم در رگ‌های این دریاچه جریان یابد.

باقرزاده کریمی ادامه داد: سازمان محیط زیست در دوره‌های گذشته در راستای ریشه‌یابی تهدیدهای دریاچه ارومیه اقداماتی جدی را در دستور کار خود قرار داده بود که خوشبختانه در این راستا نیز به نتیجه رسید، اما از جهت عملیاتی کردن احیای دریاچه ارومیه کار قابل توجهی را از پیش نبرده است.

وی متذکر شد: ‌لازم است که در دولت جدید در جهت عملیاتی کردن مطالعات انجام شده حرکت موثری آغاز شد و کار از حالت مطالعاتی به مرحله عملیاتی سوق داده شود.

به گفته وی،‌ به دنبال بررسی‌های انجام شده طی سال‌های گذشته در حوزه بررسی تهدیدهای دریاچه ارومیه، هم‌اکنون کاملاً واضح و مبرهن است که باید در حوزه عملیاتی چه اقداماتی صورت پذیرد.

معاون دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان محیط زیست گفت: در راستای احیای دریاچه ارومیه باید 24 اقدام اجرایی توسط  سه دستگاه اعم از سازمان محیط زیست، وزارت نیرو  و وزارت جهاد کشاورزی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات مزبور می‌توانند در سه دوره کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اجرایی شوند.

به گزارش فارس، هیئت وزیران در جلسه دیروز خود که بیش از سه ساعت طول کشید، بعد از اظهارات روحانی و قرائت منشور اخلاقی دولت، تصمیمات و مصوباتی مهم اتخاذ کرد که از جمله آنها می‌توان به بهبود وضعیت معیشت مردم و نجات دریاچه ارومیه است.

در این جلسه، هیئت دولت مصوب کرد که کارگروه نجات دریاچه ارومیه با مسئولیت وزیر نیرو و عضویت وزرای جهاد کشاورزی، کشور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایجاد شود.

این کارگروه ماموریت یافت با استفاده از سوابق مطالعات و اقدامات قبلی به عمل آمده در این زمینه و بررسی های تخصصی و میدانی بیشتر، ظرف 2 ماه راهکارهای نجات دریاچه ارومیه را تدوین و جهت تصمیم‌گیری نهایی به دولت ارائه کند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها