امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35871
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، جواد گرمرودی، مدیر روابط عمومی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه تخصصی ایمنی و حفاظتی افزود: جهاد ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، جواد گرمرودی، مدیر روابط عمومی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه تخصصی ایمنی و حفاظتی افزود: جهاد دانشگاهی خواجه نصیر اولین نهاد فعال در عرصه بومی سازی کنترل تردد نرم افزاری و سخت افزاری در کشور است.
 
وی گفت: با توجه به تحریم هایی که طی سال‌های اخیر گریبانگیر کشورمان بوده‌اند، توانسته‌ایم 99 درصد محصولات این عرصه را به صورت بومی تولید کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه تقریباً همه نیازهای این عرصه که در گذشته‌ای نه چندان دور به صورت واردات تأمین می شد تولید داخل هستند اظهار کرد: سامانه کنترل دسترسی از جمله تولیدات جهاد دانشگاهی خواجه نصیر است که دارای نرم افزار کاملاً فارسی است و امکان مشاهده همه رخدادهای سازمانی و غیره را دارد.

مدیر روابط عمومی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر در ادامه پژوهش و تولید را مستلزم هزینه بسیار بالا دانست و افزود: به همین دلیل غیر از مراکز تحقیقاتی، افراد زیادی حاضر به فعالیت در این عرصه نیستند.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی خواجه نصیر  هیچ بودجه‌ای از جایی دریافت نمی‌کند افزود: با توجه به اینکه بیشتر پروژه‌های این مرکز کاربردی شده، هزینه‌ها از فروش محصولات تأمین می‌شود.

گرمرودی تصریح کرد: بسیاری از تولیدات حوزه حفاظتی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر در سازمان‌هایی مانند صدا و سیما، سازمان اوقاف، فرودگاه و غیره مورد استفاده قرارگرفته که در این عرصه برای اولین بار در دنیا موفق به ساخت گیت‌های تردد مجهز به نور و چراغ شده است که نور قرمز به علامت ورود ممنوع و رنگ سبز به نشانه اجازه ورود است.

وی با اشاره به اینکه این عرصه نیازمند کار فراوان است و مراکز علمی باید بیشتر در این حوزه فعالیت کنند تصریح کرد: یکی از مشکلات این عرصه عملکرد یک جانبه شرکت‌ها هستند که در مواردی اقدام به واردات تجهیزاتی می‌کنند که تولید داخل نیز دارند.

مدیر روابط عمومی جهاد دانشگاهی در پایان با بیان اینکه تحریم‌ها فرصت‌های بسیاری در این عرصه برای ما ایجاد کرده‌اند خاطرنشان کرد: بعد از تحریم‌ها همکاران کشورمان موفق به ساخت ابزارهای این عرصه شده‌اند که خوشبختانه در عرصه تجهیزات کنترل تردد به خودکفایی دست یافته‌ایم.

پنجمین نمایشگاه تخصصی ایمنی و حفاظتی از امروز تا 31 مرداد از ساعت 10:30 تا 19:30 در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها