امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35878
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه در دادگاه پرونده ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه در دادگاه پرونده فساد 3 هزار میلیاردی نام افرادی برده شد که مسئولان مدعی بودند این افراد خط قرمز دولت هستند آیا با اتمام دولت دهم قرار نیست به وضعیت آنها رسیدگی شود گفت: در تمام پرونده کسانی که متهم بودند مورد رسیدگی قرار گرفتند، برای عده‌ای منع تعقیب صادر شد و عده‌ای دیگر محکوم شدند.

وی افزود: عده قابل توجهی هنوز در نوبت محاکمه قرار دارند و برخی دیگر برای‌شان کیفر خواست صادر شده، به دادگاه رفتند.

محسنی‌اژه‌ای گفت: البته گاهی برای یک فرد دو کیفرخواست صادر می‌شود برای مثال برای متهمان بانک آریا که بالغ بر 30 نفر بودند به بخشی از اتهاماتشان در مرحله اول رسیدگی و حکم صادر شد اما به سایر اتهامات آنها در این دادگاه رسیدگی می‌شود.

وی افزود: بانک ملی و صادرات در نوبت محاکمه دادگاه قرار دارند.

یکی از خبرنگاران در خصوص حادثه نوشهر و سد دز پرسید که محسنی‌اژه‌ای گفت: به طور طبیعی هر اتفاقی که می‌افتد با تشکیل پرونده همراه است اما باید ثابت شود که در این پرونده کسی مقصر است یا نه تا به موضوع رسیدگی شود.

دادستان کل کشور در خصوص رئیس جدید سازمان بازرسی گفت: حجت‌الاسلام پورمحمدی به عنوان وزیر دادگستری انتخاب شده و طبعاً بلافاصله قوه قضائیه به دنبال جایگزین است.

وی افزود: گزینه‌هایی برای ریاست سازمان بازرسی مطرح شده اما هنوز ابلاغ رسمی نشده است و ان‌شاء‌الله در همین هفته رئیس جدید سازمان بازرسی تعیین می‌شود.

یکی از خبرنگاران گفت: یکی از متهمان کهریزک با شکایت شکات پرونده پالیزدار به دادسرا احضار شده آیا شما این موضوع را تایید می‌کنید که دادستان گفت: تا آنجایی که خبر دارم پرونده تشکیل شده و شاکی دارد اما اینکه کسی احضار شده باشد را نشنیدم، اما به طور طبیعی باید احضار شده باشد.

یکی از خبرنگاران گفت: ولی‌الله سیف به عنوان گزینه ریاست کل بانک مرکزی مطرح شده و شواهد نشان می‌دهد ایشان در هر بانکی که بوده آن بانک با مشکلاتی مواجه شده است اگر چنین فردی که قبلاً پرونده داشته بخواهد عنوانی بگیرد جدا از استعلام دولت، مدعی‌العموم حق اظهار نظر دارد یا خیر که اژه‌ای گفت: ولی‌الله سیف در پرونده کرباسچی متهم نبوده و گاهی از ما استعلام می‌گیرند ما اطلاعات می‌دهیم اما گاهی پیش می‌آید که نظر شخصی ما را طلب می‌کنند که در صورت نیاز اطلاعات خود را ارائه می‌دهیم.

وی درباره پرونده 11 متهم که با خرید 11 فروند هواپیما پورسانت چند میلیونی گرفته بودند اظهار بی‌اطلاعی کرد که پرونده در چه مرحله‌ای قرار دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها