امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35887
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پایان نشیت خبری خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا قانونی در زمینه امر به ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پایان نشیت خبری خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا قانونی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد گفت: به رغم اینکه اصل مهمی از قانون اساسی ما مربوط به امر به معروف و نهی از منکر است اما متاسفانه اهتمام لازم در این رابطه و وضع قوانین مورد نیاز صورت نگرفته است.

دادستان کل کشور گفت: البته این به این معنا نیست که دستگاه‌های مختلف نباید به وظیفه خود را در امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند بلکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه حکومت و آحاد مردم است و شرایط خود را دارد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: همان طور که حدود دو هفته پیش رئیس قوه قضاییه گفت، اگر کسانی که با رعایت شرایط امر به معروف و نهی از منکر می کنند مورد تعارض قرار گیرند، به طور حتم دستگاه قضایی به طور جدی با فرد یا افراد متعرض برخورد می کند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: البته باید به این مساله هم توجه داشت که افراد آمر به معروف و ناهی از منکر نباید خارج از حدود و مقررات و به صورت خشن با قضایا برخورد کنند.
این در حالی است که در ماه مبارک رمضان به ساحت ۲ نفر از بانوان محجبه تهرانی بی حرمتی شد و این افراد مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
در حادثه اول زن جوانی در حوالی میدان صادقیه به یکی از زنان بی حجاب تذکری لسانی داده بود اما به شدت از سوی این فرد مورد بی حرمتی قرار گرفته و مجروح شد.
در حادثه دوم یکی از زنان محجبه در حین بازگشت به منزل به همراه کودکش به ۲ نفر از زنان بی حجاب تذکر داده بود که این فرد هم مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
هر چند در خصوص مورد دوم دادگاه قرار است در روز ۲۰ شهریور تشکیل جلسه داده و به شکایت بانوی محجبه رسیدگی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها