امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35888
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای شورای عالی نظام پزشکی کشور، نگاه سیاسی به اقدامات صنفی قشری را که نقشی سازنده در سلامت جامعه دارند، بی‌صفایی دانست و گفت: آرامش روحی پزشکان سلامت جسمی جامعه را به همراه دارد.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تدوین سیاست‌های کلی سلامت در مجمع تشخیص، گفت: با استفاده از تفکرات کارشناسان پزشکی، افق بسیار روشنی ترسیم شد که در راستای اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله نظام است.
 
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ارائه تاریخی از روند علم پزشکی در ایران و برنامه‌های سالهای پس از جنگ گفت: سابقه درخشان و استعدادهای برتر جوانان ایرانی، بهترین سرمایه علوم پزشکی در آینده است که باید از اعتبار پزشکان حاذق کشور در اکثر کشورهای دنیا دفاع کنند.
 
وی به وظیفه خطیر پزشکان در پیشگیری از بیماری‌ها و کم کردن آلام مردم اشاره و بر وظیفه حاکمیت برای حفظ شأن جامعه پزشکی تأکید کرد و گفت: ارزش علم پزشکی در ذات همه ایرانیان است و انتخاب رشته پزشکی از سوی داوطلبان کنکور به خاطر این جایگاه است.
 
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تأسیس سازمان نظام پزشکی در سالهای قبل از پیروزی انقلاب و سوابق بحث‌های مربوط به آن در مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام را به خاطر اهمیت آن دانست و گفت: همه مسئولان باید تلاش کنند تا قوانین و مصوبات در جهت تسهیل مسائلی باشد که مستقیم و غیرمستقیم با سلامت مردم ارتباط دارد.
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش، اخلاق پزشکی را بسیار ستود و با اشاره به آگاهی علمی پزشکان با کارکردهای جزئی هر یک از اعضای بدن انسان، گفت: خداشناسی پزشکان برخاسته از علم‌الیقین است، چون از طراحی الهی در بدن انسان آگاهی دارند.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان جمله‌ای که علم را به ادیان و ابدان تقسیم می‌کند، گفت: توجه به جسم و تلاش برای بقای سلامتی آن، کوششی مقدس در جهت تقویت روح و کم کردن روحیه ناامیدی خانواده‌هاست و پزشکان مطمئن باشند هر قلم و قدمی که برای سلامتی مردم برمی‌دارند، ذخیره‌ای ارزشمند برای آنان خواهد بود.
 
وی به بعضی از کارهای منفی منسوب به پزشکان اشاره کرد و با تأکید بر لزوم یافتن راهکارهای دائمی برای رفع آنها، گفت:
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان سابقه‌ای از طرح 60 صفحه‌ای بیمه تأمین اجتماعی دولت سازندگی و تشریح عاقبت آن در دولت‌های بعدی گفت: آن طرح برای از بین بردن دغدغه خانواده‌ها در بهداشت و درمان، شغل، تحصیل، مسکن و بیمه بیکاری فرزندان بود تا هیچ ایرانی برای نیازهای فوری زندگی در مضیقه نباشد.
 
در آغاز این دیدار علیرضا زالی، رئیس نظام پزشکی کشور گزارشی از اوضاع پزشکی کشور در همه زیرشاخه‌ها و برنامه‌های آینده ارائه کرد و آقای آقازاده، رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی به ارائه توضیحاتی درباره انتخابات اخیر شورای عالی نظام پزشکی و نگاه‌های متفاوت به نتایج آن پرداخت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها