امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35889
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، محمد علی نورعلی، واقف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، محمد علی نورعلی، واقف خیراندیش با بیان اینکه طبق وصیت پدرش محمد نورعلی و مادرش عشرت محرابی و شادی روح برادران شهیدش محمد مهدی و محمدرضا این وقف را انجام داده‌است ، اظهار داشت: پدرم در شهر قدس، منطقه قلعه حسن خان، زمینی با 2375 متر مساحت با نیات ساخت مسجد، درمانگاه، مدرسه انسیه و مدرسه ابتدایی وقف عام کرده است و مادرم نیز در پیشوای ورامین، مدرسه دخترانه حضرت زهرا (س) را وقف کرده است.

وی با اعلام اینکه خوشحالم که امروز راه پدر و مادرم را در این مسیر جاودان ادامه می‌دهم، افزود: امیدوارم این اقدام موجبات رضایت خداوند متعال، شادی روح پدر و مادرم و برادرانم را فراهم کند و یادگاری ماندگاری برای خاندان نورعلی باشد.

نورعلی با اشاره به جزئیات این وقف گفت: 6دانگ 3 باب منزل مسکونی 85 متری و دو باب مغازه به مساحت‌های 69 و 32 متر مربع جمعاً به ارزش 15 میلیارد ریال را وقف کرده‌‌ام که یکی از واحدهای مسکونی وقف شده هم اکنون به‌عنوان حسینیه موسی بن جعفر (ع) در حال استفاده است.

این واقف خیراندیش ادامه داد: درآمدهای این موقوفات پس از کسر کلیه هزینه‌های ضروری اعم از آب، برق و ... به میزان 20درصد به صندوق توسعه و بقای موقوفات نورعلی جهت خریداری ساختمان جدید یا تعمیرات اساسی واریز می گردد، 30 درصد از درآمد جهت برگزاری مراسم مذهبی برای بانوان در ایام سوگواری محرم، صفر و رمضان در حسینیه موسی بن جعفر (ع) هزینه خواهد شد و 50 درصد درآمدها نیز صرف تهیه جهیزیه برای زوج های جوان بی‌بضاعت خواهد شد که به صورت وام قرض الحسنه به آنان اعطا می‌شود.

این واقف خیراندیش با بیان اینکه مسجد 14 معصوم در خیابان کرمان شمالی (مجیدیه) توسط پدرم ساخته شده است، ادامه داد: پدرم در مسیر تهیه بولدوزر برای خاکبرداری احداث مدرسه 14 معصوم، براثر تصادف با موتور در سن 70 سالگی درگذشت و یک هفته بعد از فوتش، همه فرزندان رضایت دادیم و نوجوان 16 ساله موتور سوار را بخشیدیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پدرم یک ششم اموال خود را وقف کرد و ما فرزندانش نیز قصد داریم راه ایشان را ادامه دهیم. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار