امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35896
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس‌نیوز» در مطلبی نوشت: خشونت در مصر موج می‌زند. از این رو، بحث کمک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس‌نیوز» در مطلبی نوشت: خشونت در مصر موج می‌زند. از این رو، بحث کمک مالی به این کشور در داخل آمریکا در حال بررسی است. روز یکشنبه درخواست‌های جدیدی برای بازبینی رابطه آمریکا با قاهره مطرح شد. در واقع، بعد از کشتار حدود 900 نفر طی پنج روز در مصر، درخواست برای پایان دادن به ارسال کمک مالی آمریکا به قاهره بیشتر شده است.

سناتور لیندسی گراهام از ایالت کارولینای جنوبی یکشنبه با حضور در برنامه «فیس د نیشن» شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس گفت: ما باید کمک خود به مصر را به حالت تعلیق درآوریم چراکه نمی‌توانیم از واکنش ارتش حمایت کنیم.

بر اساس این گزارش، آمریکا به طور تاریخی بزرگترین حامی مالی ارتش مصر به شمار می‌آید. در واقع، از 1.5 میلیارد دلار کمک مالی که آمریکا سالانه برای مصر ارسال می‌کند، 1.3 میلیارد دلار آن به نیروهای امنیتی تعلق می‌گیرد. از سوی دیگر، این ارتش بود که محمد مرسی، رئیس جمهور منتخب مصر را برکنار کرد و حامیان او را به گلوله بست.

با این حال، محسن خان، تحلیل‌گر مسائل خاورمیانه بر این باور است حتی اگر کمک‌های آمریکا به حالت تعلیق درآید، تاثیر اندکی بر شرایط خواهد داشت. او استدلال خود را این گونه بیان کرد: مصر به پولی نزدیک به 15 تا 20 میلیارد دلار برای پیش‌روی خود نیاز دارد و 1.3 میلیارد دلار پول چندان زیادی نیست. مصری‌ها قصد دارند کمک بیشتری از کشورهای عربی دریافت کنند.

شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس‌نیوز در بخش دیگری از مطلب خود آورده: برای چند دهه، آمریکا برای باثبات‌سازی خاورمیانه به مصر متکی بود اما اکنون کاخ سفید بر سر دو راهی قرار گرفته که به چه قیمتی رابطه خود با قاهره را حفظ کند.

منتقدان راهبرد دولت اوباما، معتقدند، کاخ سفید گزینه‌های اندکی پیش‌ روی خود دارد. جان مک‌‌کین، سناتور ایالت آریزونا در این باره می‌گوید: دولت اوباما اعتبار خود را از دست داده است.

وی افزود: باید از قانون پیروی کنیم. اما دولت به رغم اینکه تهدید کرد، کمک‌های مالی خود به مصر را قطع می‌کند، این کار را انجام نداد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها