امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35897
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس می‌گوید «سال‌ها و یا شاید چند دهه طول می‌کشد» تا ناآرامی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس می‌گوید «سال‌ها و یا شاید چند دهه طول می‌کشد» تا ناآرامی و بی‌ثباتی خاورمیانه را ترک کند.

هیگ که با رادیو بی‌بی‌سی مصاحبه می‌کرد، اوضاع در مصر را «بسیار غم‌انگیز» توصیف کرد و گفت توان کشورهای غربی نظیر بریتانیا برای کمک به حل این وضعیت، محدود است.

وی در این مورد گفت: ما باید تا حد امکان برای حمایت از نهادهای دموکراتیک تلاش کنیم.

هیگ قرار است به زودی جلسه‌ای دیگر وزرای خارجه اتحادیه اروپا در مورد مصر داشته باشد. اتحادیه اروپا دیروز اعلام کرد در روابط خود با قاهره تجدید نظیر می‌کند.

ارتش مصر از چهارشنبه گذشته عملیات گسترده‌ای را برای پایان دادن به تحصن حامیان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده، آغاز کرد. در جریان حمله نیروهای ارتش به حامیان مرسی، تاکنون حدود 1000 نفر بنا بر آمارهای رسمی و بیش از 3 هزار نفر بر اساس آمارهای غیررسمی کشته شده‌اند.

وزیر خارجه انگلیس امروز با بیان اینکه لندن واکنشی فعال به اوضاع مصر داشته، گفت: لغو پروژه‌های مشترکمان با نظامیان مصر بود، یکی از کارهایی بود که ما در بریتانیا انجام دادیم. ما برخی مجوزهای صادراتی را لغو کردیم و فکر می‌کنم باید با کشورهای اروپایی گردهم بیاییم و ببینیم چه کمکی برای مصر از دستمان برمی‌آید. باید ببینیم چه کمک و مساعدتی می‌توانیم به عمل بیاوریم.

وی افزود: بنابراین، باید به طور جدی بدون اینکه از امکان ارائه کمک در آینده صرف نظر کنیم و در عین حال به صورتی که تمام نفوذمان را در مصر از دست ندهیم، به وضعیت کنونی پاسخ دهیم. می‌دانید که در سیاست خارجی باید توازن را رعایت کنیم.

هیگ با بیان اینکه اکنون فائق آمدن بر اختلافات در مصر بسیار دشوار است، گفت با این حال قبول ندارد که نمی‌توان هیچ کاری برای بهبود اوضاع انجام داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار