امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3591
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اختتامیه سومین جشنواره‌ فرهنگی ادبی کارگر ایرانی با حضور علیرضا محجوب دبیر کل خانه‌ی کارگر و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اختتامیه سومین جشنواره‌ فرهنگی ادبی کارگر ایرانی با حضور علیرضا محجوب دبیر کل خانه‌ی کارگر و رئیس فراکسیون کارگری مجلس، محمد علی بهمنی، سید حسن امین و محمدرضا باغبان کریمی از هیئت داوران، محمد ربیعی ریاست دانشگاه کار و سعیدی ریاست دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر، کانون‌های شرکت کننده و جمع کثیری از علاقمندان و دوستداران شعر  در فرهنگسرای فردوس برگزار شد.

در این مراسم پس از سخنرانی علیرضا محجوب و محمدعلی بهمنی، انجمن‌ها و شاعران به شعرخوانی پرداختند. پس از جمع بندی نظرات هیئت داوران انجمن‌های ادبی، پاتوق شعر رتبه اول، کانون زمستان رتبه دوم، انجمن حافظیه رتبه سوم، انجمن کافه ترانه رتبه چهارم، انجمن ایران زمین رتبه پنجم و انجمن فرزانگان البرز رتبه ششم را به خود اختصاص دادند.

همچنین از انجمن های ادبی ترانه فردوس، فرهنگسرای خاوران، سفیران ایران، خانواده، عصر شعر، معرفت، ترنم گرمدره، وفا و دوستانه با اهدای جوایز نقدی و لوح یادبود، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

شاعران برتر جشنواره به شرح زیر معرفی شدند نفر اول: سابیر هاکا، نفر دوم: به صورت مشترک ساناز رئوف و سید مهدی موسوی و نفر سوم: علیرضا آذر.

گفتنی است سومین جشنواره فرهنگی ادبی کارگر ایرانی به میزبانی فرهنگسرای فردوس برگزار شد.

کارگاه شعر « عیار سخن» در فرهنگسرای معرفت
 
کارگاه شعر« عیار سخن» با هدف آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با شعرو ادب فارسی از سوی فرهنگسرای معرفت برگزار می شود. « عیار سخن »  روز سه شنبه 10 اردیبهشت ماه ساعت 17در فرهنگسرای معرفت اجرا می شود.

بر همین اساس در این برنامه ، محمد تقی فکورزاده به عنوان کارشناس برنامه پس از خواندن اشعار شاعران به تحلیل، نقد و بررسی آن می پردازد. همچنین پرداختن بر دیوان نظامی گنجوی و تفسیر اشعار شاعرانی همچون سعدی و خاقانی از دیگر بخش های این برنامه ادبی محسوب می شود.

علاقندان برای حضور در این برنامه می توانند به فرهنگسرای معرفت واقع در میدان شهرزیبا، بلوار شهران، بعد از زیرگذر همت، مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشترباتلفن:44301444 تماس حاصل نمایند. 
 
مطالعه و پژوهش بر آثار سعدی در «سرای سخن»
 
خانه فرهنگ محصل در راستای شناساندن مفاخر ملی و فرهنگی مطالعه و پژوهشی بر آثار سعدی از شاعران نامی ایران برنامه ای با عنوان «سرای سخن» را برگزار می کند. این برنامه با همکاری کتابخانه شهدای حصارک از مراکز وابسته به مدیریت فرهنگی هنری منطقه5 روز سه شنبه 10 اردیبهشت ماه ساعت 17 میزبان علاقمندان به این شاعر است.

در این برنامه که با حضور شاعران و استادان شعر و ادب پارسی همچون سید مصطفی کشفی، کاظم سالمی و عطاری کرمانی برگزار می شود به شخصیت شناسی و  معرفی آثار فرهنگی ادبی سعدی ، حکایت خوانی و نقالی از بوستان و گلستان، می پردازند. همچنین اجرای اشعار منتخب سعدی به صورت موسیقی سنتی از دیگر بخش های «سرای سخن» محسوب می شود.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می توانند به کتابخانه شهدای حصارک به نشانی جنت آباد شمالی ، بلوار سیمون بولیوار، نبش ایران شهر شمالی، مراجعه نمایند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن44474683 تماس بگیرند.
 
نمایش نامه خوانی در خانه فرهنگ میثاق

خانه فرهنگ میثاق در راستای توسعه و گسترش هنر تئاتر که از هنرهای تاثیر گذار محسوب می شود برنامه ای تحت عنوان نمایش نامه خوانی را ویژه شهروندان برگزار می کند. در ابتدا قسمتی از نمایش نامه"هملت" شاهکار ویلیام شکسپیر توسط افشین خصوصی و ثمر امین پور نمایش نامه خوانی می شود و سپس محمد پیرانی به عنوان کارشناس به نقد و بررسی این نمایش نامه می‌پردازد.

این گزارش می افزاید این برنامه روز سه شنبه 10 اردیبهشت ماه ساعت 18 میزبان علاقمندان به هنرهای نمایشی در خانه فرهنگ میثاق است.

علاقمندان برای شرکت در این برنامه هنری می توانند به خانه فرهنگ میثاق به نشانی فلکه دوم صادقیه بلوار آیت ا... کاشانی انتهای خیابان مهران مراجعه نمایند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن44082461 تماس بگیرند.

داستان این نمایشنامه از آنجا آغاز می‌شود که هملت شاهزاده دانمارک از سفر آلمان به قصر خود در هلسینبورگ دانمارک بازمی‌گردد تا در مراسم تدفین و خاکسپاری پدرش شرکت کند. پدرش به گونه مرموزی به قتل رسیده‌است. کسی از چگونگی و علل قتل شاه آگاه نیست. در همان حین هملت درمی‌یابد که مادر  و عمویش با هم ازدواج کرده اند.وسوسه‌ها و تردیدهای هملت هنگامی آغاز می‌شود که شاه مقتول به شکل روح به سراغ او می‌آید. روح بازگو می‌کند که چگونه به دست برادر به قتل رسیده‌است و از هملت می‌خواهد که انتقام این قتل مخوف و ناجوانمردانه را باز ستاند. در طی این ماجرا او باز می‌یابد که پدر اوفلیا در قتل پدرش دست داشته‌است. اوفلیا از نقشه‌های هملت آگاه می‌شود و پس از آگاهی از مرگ پدرش مجنون شده و خود را در رودخانه‌ای غرق می‌کند. سرانجام هملت انتقام پدرش را از عمویش می‌گیرد و در پایان نمایشنامه هر دو کشته می‌شوند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها