امروز : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 22
۰۸:۴۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35913
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه،سفرای 28 کشور عضو اتحادیه اروپا برای بررسی واکنش مناسب اتحادیه اروپا به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه،سفرای 28 کشور عضو اتحادیه اروپا برای بررسی واکنش مناسب اتحادیه اروپا به تحولات مصر و چگونگی تحت فشار گذاشتن ارتش این کشور برای پایان دادن به خشونت‌ها نشستی اضطراری در بروکسل تشکیل می‌دهند.

«کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از این دیپلمات‌های اروپایی خواسته بود تا پیش‌نویس درخواستی را در راستای نشست وزرای اروپایی تنظیم کند.

مواردی که مورد نظر است تعلیق کمک‌های مالی و اقتصادی اروپا به مصر است. همچنین ممنوعیت فروش تسلیحاتی که برای سرکوب معترضان به کار می‌روند نیز در دستور کار قرار دارد. شماری از مقامات بلندپایه مصر هدف این تحریم هستند.  

 پیش از این «هرمان فون رامپوی» رئیس اتحادیه اروپا و «خوزه مانوئل باروسو» رئیس‌کمیسیون اروپا از طرف‌های درگیر در مصر خواستند تا ضمن خویشتنداری از دامن زدن به ناآرامی‌ها خودداری کنند.

آنها درباره امکان بازنگری اروپا در روابط خود با مصر هشدار داده بودند.چرا که دولت و نظامیان این کشور را مسئول آنچه در مصر رخ می‌دهد، دانسته بودند.
همچنین وزرای خارجه اروپایی روز چهارشنبه برای بررسی وضعیت مصر نشست خواهند داشت.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها