امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 4
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35925
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۴
تعداد بازدید: 21
یک منبع نزدیک به گروه های مسلح مخالف بشار اسد که از شورای عالی نظامی پیروی می کنند در این باره گفته است، که اخیرا تعداد زیادی موشک های ضد تانک کنکورس ...

یک منبع نزدیک به گروه های مسلح مخالف بشار اسد که از شورای عالی نظامی پیروی می کنند در این باره گفته است، که اخیرا تعداد زیادی موشک های ضد تانک کنکورس ساخت روسیه در حمله به یک موضع نظامی در شهر جنوبی درعا در نزدیکی مرز اردن مورد استفاده قرار گرفته است.

فائق العبود، عضو گردان المعتصم بالله، طی سخنانی که توسط رزمندگان دیگر نیز تایید شده، می گوید از این نوع موشک در حومه شهر "لحج" یکی از مناطق تحت کنترل مخالفان سوری واقع در شمال دمشق استفاده شده است.

پرسشی که پاسخ مشخص دارد اما برای تبیین بیشتر لازم است به آن پرداخته شود این است که عربستان سعودی در سوریه چه اهدافی را دنبال می کند :

1-آیا عربستان سعودی قلبش برای مردم سوریه  می تپد و می خواهد یک نظام مردمی در آنجا مستقر شود ؟ که باید گفت : اولا کدام نظام غیر مردمی در جهان سراغ دارید که از نهضت های مردمی حمایت کرده باشد  که عربستان دومی آن باشد ؟ چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است . دوما : آنها اگر طالب دموکراسی بودند ابتدا در کشور خود بساط آن را می گسترانیدند!

2-استقرار نظامی مبتنی بر دموکراسی و برابری حقوق مردم از کلیه طوائف و پیروان مذاهب در سوریه چه نفعی برای عربستان دارد؟ آیا غیر از این است که طوفان تغییر را متوجه آن ها خواهد نمود ؟

3- عربستان سعودی اگر حامی مردم سوریه است چرا گروههایی را تقویت می کند که هیچ انگیزه ای نه تنها برای استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم سوریه ندارند که همه چیز را در انحصار اقلیت خود می خواهند ؟ گروههایی  افراطی و تند رو که تجربه تاریخی نشان می دهد پیدایش و پیمایش آنها با حمایت کشور های استکباری  صورت گرفته و همیشه و هر بار به نوعی بازیچه بازیگران قلدر در عرصه سیاست بین الملل بوده اند. گروههایی که با حضور و دخالت خود در صحنه سوریه نه تنها اجازه ندادند نظام بشار اسد مجالی برای اقدامات اصلاح طلبانه که خود قبل از ناآرامی ها به آن وعده داده بود پیدا کند که با دست اندازی و حضور در سوریه زمینه را برای انهدام ارتشی که در خط مقدم رژیم صهیونیستی طی سال ها تدارک دیده شده بود فراهم آوردند . گروههای مسلحی که با حمایت های پیدا و پنهان بعضی از کشور های عربی چون عربستان و بلوک غرب عزم خود را جزم کردند تا  از سرزمین سوریه در  مجاورت رژیم اشغالگر قدس تنها زمینی سوخته به جای گذارند که روشن است این قبیل فعل و انفعالات آب به آسیاب چه کسی می ریزد.

4-از دل حوادث سوریه با حمایت غرب و تعدادی از کشور های عرب به رهبری عربستان سعودی ما شاهد توسعه دامنه تروریسم در منطقه هستیم . پرسش اساسی این است که از تقویت و ایجاد میدان برای تروریست ها چه رژیمی بیشتر از رژیم اشغالگر قدس نفع می برد ؟ غیر از این است که تروریسم گروهکی و دولتی با پول های باد آورده عربی که حق مسلم ملت های عرب و مسلمان است شرایط را برای ضربه زدن به مقاومت ملی و مذهبی در برابر غاصبان صهیونیستی فراهم می آورد ؟

کدام انسان عاقلی می پذیرد انفجار های تروریستی که 2 روز پیش در ضاحیه بیروت اتفاق افتاد و هر روز در مناطق مختلف سوریه توسط همین گروههای افراطی صورت می گیرد و مردم بی دفاع از زن و مرد و پیر و جوان و کودک را به خاک و خون می کشد در راستای احقاق حقوق ملی مردم منطقه و  سوریه است که مسئولان عربستان سعودی داعیه آن را به دروغ دارند ؟ آیا غیر از این است که حضور رژیم های مردم سالار و اسلامی بزرگترین مخل برای بقای اشغالگران قدس در منطقه خاورمیانه است ؟ آیا توسعه دامنه تروریسم و شیعه کشی و ضربه به مقاومت چیزی غیر از کمک به نظام صهیونیستی است . نظامی که پایه هایش بر تروریسم نهاده شده و استمرارش تا امروز از همین آبشخور ارتزاق کرده است ؟بسیاری از کشور های عربی متاسفانه ندانسته و بیشتر دانسته بر مدار خواسته های صهیونیزم بین‌الملل می‌چرخند.
یادداشت از حسین طاهری
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار