امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35926
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۴
تعداد بازدید: 590
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، 94 سال پیش در چنین روزی انگلیس به صورت رسمی استقلال داخلی و خارجی افغانستان را پذیرفت. استقلال افغانستان در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، 94 سال پیش در چنین روزی انگلیس به صورت رسمی استقلال داخلی و خارجی افغانستان را پذیرفت.

استقلال افغانستان در سال 1919 میلادی پس از یک درگیری در زمان «امان الله خان» که به جنگ سوم افغان و انگلیس موسوم شد، توسط بریتانیا به رسمیت شناخته شد.

به همین مناسبت، حامد کرزی ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت این روز برگزار شد، شرکت کرد.این مراسم در وزارت دفاع این کشور تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

کرزی در این مراسم در سخنانی گفت: تاریخ افغانستان مملو از افتخارات و فداکاری‌ها می‌باشد. ملت با شهامت و غیور ما درطول تاریخ با تجاوزات زیاد و مشکلات ناشی از آن مواجه شده است، اما هیچگاه سر تسلیم در مقابل بیگانه فرو نیاورده است.

وی ادامه داد، بمناسبت این جشن با شکوه، ما افغانها یکبار دیگر با همدیگر تعهد می‌کنیم که در آینده نیز از دین، وطن و ناموس خویش در مقابل هر متجاوز، با شجاعت، وحدت و برادری دفاع می‌کنیم.

همچنین در مراسم مشابهی در شهر هرات در شمال این کشور نیز، مراسم گرامیداشت این روز با حضور مقامات محلی حوزه غرب افغانستان برگزار شد. شما در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری از این مراسم را ملاحظه فرمایید.


انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار