امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3593
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 139
احمد عربلو سردبیر ماهنامه «یکی بود یکی نبود» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره «زنده یاد ...

احمد عربلو سردبیر ماهنامه «یکی بود یکی نبود» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره «زنده یاد امیرحسین فردی» اظهار داشت: هنوز هم درگذشت زنده یاد امیرحسین فردی را باور ندارم.

عربلو عنوان کرد: آشنایی بنده با آقای فردی به دوران نوجوانی‌ام باز می‌گردد، آقای فردی حق بسیاری بر گردن آنها که در راستای ادبیات کودک و نوجوان فعال هستند دارد؛ بنده شخصیت «زنده یاد فردی» را استثنایی می‌دانم.

سردبیر ماهنامه «یکی بود یکی نبود» بیان کرد: آقای فردی در منش و رفتار، سلوک و مهربانی تک و سواد و تواضع او بی‌نظیر بود، این سخنان از روی احساسات نیست مواردی است که از نزدیک لمس کرده و با این خصوصیات بزرگ شدیم.

وی به شاگرد پروری زنده یاد امیر حسین فردی اشاره و تصریح کرد: این موضوع بسیار مهم است و مسئله‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد، من فکر می‌کنم با رفتن آقای فردی در زمینه‌های بسیاری دچار مشکل شویم، باید این خلاء به نحوی پر شود.

عربلو با تاکید بر نوع قلم و شیوایی نثر و توصیفات بدیع و برگرفته از فضای بکر در آثار این نویسنده انقلابی، مواردی را مطرح و اضافه کرد: آقای فردی علاقه فراوان به نوشتن داشت و در این مسیر ممارست می‌کرد، یادم هست هرکجا که به اتفاق هم می‌رفتیم زنده یاد امیرحسین فردی سر ساعتی که باید به «کیهان بچه‌ها» می‌رفت، به این هفته نامه رفته و می‌نوشت، این ویژگی باید برای ما که در دورانی شاگرد او بودیم قابل تاکید باشد. فکر می‌کنم باید دور از عواطف و احساسات شخصیت آقای فردی را برای جوانان مستعد بشکافیم چرا که این موضوع موثر و راه‌گشا خواهد بود.

عربلو در پاسخ به این سوال که در «یکی بود یکی ‌نبود» قصد دارید شماره‌ای را به آقای فردی اختصاص دهید، افزود: هرجا که نامی از ادبیات انقلاب بود آقای فردی مستقیم و غیر مستقیم حضور داشت، او عضو هیات مدیره بنیاد ادبیات داستانی هم بود و گاهی نشریه را به او می‌دادیم تا ببیند، آقای فردی حمایت‌های بسیاری از این نشریه کرد؛ قطعا در این نشریه صفحاتی را به زنده یاد امیرحسین فردی اختصاص خواهیم داد.

وی در پایان گفت: در تلاشم تا بتوانم از طریق دوستانش دست‌نوشته‌هایی که هنوز چاپ نشده را در این شماره و اگر نشد در شماره آتی «یکی بود یکی نبود» منتشر کنیم. هنوز هم درگذشت آقای فردی را باور ندارم و منتظرم او به جلسات هیات مدیره بیاید اما... روحش شاد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها