امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35940
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۴
تعداد بازدید: 44
مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات پایدار حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره کتاب «زندان الرشید»، بیان داشت: ...

مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات پایدار حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره کتاب «زندان الرشید»، بیان داشت: این کتاب به خاطرات «علی‌اصغر گرجی‌زاده» در زمان اسارت مربوط می‌شود.

وی اضافه کرد: علی‌اصغر گرجی‌زاده در زمان جنگ تحمیلی، رئیس ستاد سپاه امام جعفر صادق (ع) و از همرزمان شهید علی هاشمی بود که در روزهای آخر جنگ یعنی 4 تیر سال 67 در جزیره مجنون به اسارت بعثی‌های عراق در می‌آید اما عراقی‌ها این فرد را نمی‌شناسند به همین منظور او خود را با نام دیگری به آنها معرفی می‌کند.

سرهنگی ادامه داد: بعثی‌های عراق بعد از گذشت 4 ماه، هویت «علی‌اصغر گرجی‌زاده» را شناسایی کرده و آن را به سلول انفرادی منتقل می‌‌کنند و در نهایت گرجی‌زاده، 2 سال از عمر خود را در این سلول بسیار پرماجرا سپری می‌کند.

وی افزود: کتاب «زندان الرشید» توسط «محمد محمدی بهداروند» به نگارش درآمده است و اکنون نیز این اثر در مرحله نهایی چاپ قرار دارد و در آینده نزدیک از سوی سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها