امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35950
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۴
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری کتاب خاطرات خواهران پشتیبانی پایگاه علم الهدی در اهواز را در دوران دفاع ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری کتاب خاطرات خواهران پشتیبانی پایگاه علم الهدی در اهواز را در دوران دفاع مقدس منتشر کرده است. این خاطرات که به همت محبوبه معراجی پور گردآوری شده است، خاطرات «چایخانه» نام دارد.

چایخانه مکان معروفی در شهر اهواز بوده است که پس از انقلاب اسلامی و در دوران جنگ توسط مرحوم بی بی علم الهدی به یکی از مراکز پشتیبانی جنگ تبدیل شد و زنان بسیاری از سراسر کشور به این چایخانه که در آن زمان به رختشورخانه معروف شده بود، آمدند و در گم نامی و بی ادعایی کامل 8 سال تمام لباس‌های خونی و خاک آلود و پاره رزمندگان و شهدا را شستند و دوختند و وصله زدند و رفو کردند و سالم و تمیز و مرتب تحویل دادند.

از این زنان فداکار که سال‌هایی از عمرشان را بر سر این کار گذاشته بودند، سال‌ها سخنی نبود. بسیاری از آنها در اثر شستن لباس شیمیایی شهدا، شیمیایی شدند و تعدادی هم شهید، اما از آنجا که باور داشتند چون کارشان فقط برای خدا بوده و به تبع نباید درباره این فداکاری‌ها سخن گفت،‌ چیزی نگفته بودند تا اینکه تدوین‌گر و نویسنده این کتاب در پاییز سال 90 به سراغ فرمانده این گروه و خانم‌های ستاد پشتیبانی می‌رود و بالاخره آنها را متقاعد می‌کند که از خاطراتشان بگویند و نتیجه این خاطرات هم اکنون وارد بازار کتاب شده است.

گفتنی است پیش از این یاسر عرب از مستند سازان کشورمان مستندی با نام «ننه قربون» درباره چایخانه ساخته است

مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری این کتاب را در 632 صفحه مصور با قیمت 20 هزار تومان منتشر کرده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها