امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35952
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۴
تعداد بازدید: 82
گیزلا سینایی هنرمند نقاش در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس از برپایی نمایشگاهی انفرادی از آثارش در پاییز امسال و یا بهار سال آینده خبر ...

گیزلا سینایی هنرمند نقاش در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس از برپایی نمایشگاهی انفرادی از آثارش در پاییز امسال و یا بهار سال آینده خبر داد.

او توضیح بیشتر درباره این مجموعه آثارش را به مشخص شدن زمان و مکان دقیق برپایی نمایشگاهش موکول کرد.

سینایی همچنین از نمایش مجموعه آثار نقاشی خود با عنوان «سفرنامه» در تفلیس گرجستان خبر داد و در این باره به خبرنگار هنرهای تجسمی فارس توضیح داد: مجموعه «سفرنامه» شامل حدود 10 اثر در ابعاد بزرگ است که طی 8 سال گذشته در نقاط مختلف دنیا از جمله فنلاند، اتریش،‌ مجارستان به نمایش درآمده و قرار است تا پاییز سال جاری در تفلیس گرجستان نیز به نمایش گذاشته شود.

گیزلا سینایی که زاده مجارستان است و در ایران زندگی می‌کند، مجموعه آثارش را با عنوان «سفرنامه» با نگاهی به زندگی خود در سه کشور مجارستان،‌اتریش و ایران خلق کرده است.

او توضیح داد: این آثار به نوعی روایتی از زندگی من در این سه کشور است که در مجارستان به دنیا آمدم،‌در اتریش تحصیل کردم و برای زندگی به ایران آمده‌ام. این آثار شرح چگونگی سفر من از غرب به شرق است.

او با بیان این که آثارش را در ابعاد بزرگ یک متر ونیم در دو متر و پنجاه سانتی‌متر خلق کرده است گفت: این آثار همچون پرده‌های نقاشی قهوه‌خانه‌ای به صورت رول‌ شده است که در هر کشور در کنار آثار مفهومی همچون لباس جادویی و پرفورمنس به نمایش گذاشته می‌شود.

سینایی مقصد آخر این نمایشگاه را ایران عنوان کرد و گفت: قرار است بعد از گرجستان در دوبی این آثار را به نمایش بگذارم و بعد از آن با نمایش در کشورهای مختلف، در آخرین مقصد یعنی ایران نیز آن‌ها را به نمایش خواهم گذاشت.

سینایی بازخورد و استقبال از این نمایشگاه را در کشورهای مختلف بسیار خوب توصیف کرد و گفت: در کشور مجارستان در کنار نمایش این آثار در یکی از موزه‌های این کشور، دخترم سمیرا نیز پرفورمنسی را اجرا کرد که به زندگی من در دوران جوانی اشاره داشت و با استقبال خوبی از سوی بازدیدکنندگان مواجه شد.

وی افزود: در این کشور در قالب جشنواره‌ای بسیار مطرح،‌جایزه فرهنگ‌های موازی را به من اهدا کردند که برایم بسیار باارزش است.

سینایی با بیان این که در تمام دوران فعالیتش به دنبال فرهنگ‌های مشترک میان شرق و غرب بوده است گفت: در فرهنگ و هنر شرق و غرب همیشه به دنبال نقاط اشتراک آن بوده‌ام مثل فیگور آناهیتا الهه آب در ایران که در فرهنگ غرب و یونان از او با عنوان آرتمیس یاد می‌شود.

وی افزود: همه اسطوره‌های جهان با همه تفاوتی که با هم دارند در جایی به هم وصل می‌شوند و من همیشه این اشتراکات را دنبال کرده‌ام.

به گزارش فارس، هم‌اکنون گالری شیرین در شعبه نیویورک میزبان نمایشگاهی از آثار هنرمندان نقاش ایرانی است که آثار گیزلا وارگا سینایی نیز در این نمایشگاه حضور دارد.
انتهای پیام/
  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها