امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3596
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 102
علی اسماعیلی، رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سال ...

علی اسماعیلی، رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سال گذشته سالن کتاب کودک و نوجوان در انتهای مصلی در نظر گرفته شده بود که موجب نارضایی اکثر بازدیدکنندگان بود امسال چه برنامه‌ای برای این مهم اندیشیده شده است، بیان داشت: به دلیل انتقال بخش بین‌الملل به ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی مصلی امام خمینی (ره) پیشنهاد اولیه وزارت ارشاد این بود که غرفه کتاب کودک و نوجوان به محل سابق نشر بین‌الملل منتقل شود.

وی اضافه کرد: وزارت ارشاد پیشنهاد این نقل و انتقالات را به تشکل مربوطه کتاب کودک و نوجوان ارائه کرد اما ظاهراً آنها در جمع‌بندی به نتیجه نرسیدند به گونه‌ای که با انجام این کار مؤافقت نکردند به همین منظور این پیشنهاد را به نشر دانشگاهی دادیم و به دلیل ارتباط این موضوع با بخش بین‌الملل، آنها نیز پذیرفتند.

اسماعیلی ادامه داد: امیدواریم در سال‌های آتی این تغییرات اتفاق بیافتد به گونه‌ای که پیشنهاد اولیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره سالن کتاب کودک و نوجوان انتقال به بخش بین‌الملل بود تا این فضایی که از دسترسی لازم هم برخوردار بود به بخش کودک و نوجوان اختصاص یابد اما به دلیل انتقال بخش دانشگاهی و بخش بین‌الملل، فضای بهتری برای خانواده‌ها فراهم شده است.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل اینکه تشکل کتاب کودک و نوجوان انتقال سالن را به بخش دیگر نپذیرفتند، چه بود، گفت: در مقابل هر تغییری مقاومت وجود دارد یعنی در ابتدای هر کاری یکسری از افراد مقاومت می‌کنند.

اسماعیلی ادامه داد: سال‌ها سالن کودک و نوجوان در همان مکان برپا شده و در ذهن افراد شکل گرفته است اما در بخش دانشگاهی توانستیم دوستان را متقاعد کنیم که این تغییرات اتفاق بیافتد که به شکر خدا این تغییرات اتفاق افتاد و باید به ارزیابی آن بپردازیم.

وی با بیان اینکه تغییر در بخش‌هایی از نمایشگاه قطعاً به نفع نمایشگاه و مثبت است، افزود: بنا داریم برای استمرار کار در سال‌های آینده پیشنهاد دهیم این تغییرات چرخشی شود تا همه ناشران بتوانند از همه فضاهای جدیدی که در نمایشگاه ایجاد می‌‌شود، استفاده کنند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها