امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35978
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۵
تعداد بازدید: 82
محمدرضا عرب در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس با اشاره به رواج موج جدید از قاچاق فیلم در جامعه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری شبکه قاچاق شیوه نوین و ...

محمدرضا عرب در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس با اشاره به رواج موج جدید از قاچاق فیلم در جامعه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری شبکه قاچاق شیوه نوین و کاملا متفاوتی را برای تکثیر غیرقانونی آثار سینمایی و سوء استفاده از حقوق مادی و معنوی سینماگران ایرانی در پیش گرفته است که در این شیوه دیگر مانند سابق خبری از فیلم‌های ایرانی در بساط دستفروشان نیست و شیوه قاچاق فیلم‌های ایرانی تغییر پیدا کرده است.

وی افزود: شبکه قاچاق از ابتدای سال جاری عرضه غیرقانونی محصولات ایرانی در شبکه اینترنت و با استفاه از فضای مجازی انجام می‌دهد و در این شیوه سودجویان با خرید یک فضای مجازی فیلم‌هایی را که نه مالکیت حقوقی و نه مالکیت معنوی آنها را در اختیار دارند بفروش می‌رسانند که لازم است وزیر ارشاد در این زمینه با تشکیل کمیته حقوقی در این وزارتخانه با این موج جدید قاچاق فیلم مقابله کند. 

تهیه‌کننده و کارگردان فیلم سینمایی «ندارها» خاطرنشان کرد: توقع ما در این مورد از وزیر ارشاد این است که به قانون عمل کند، اگر قانونی مشخصی در این خصوص وجود ندارد توسط کمیته حقوقی وزارت ارشاد به مجلس ارائه شود و اگر قانون ضعیف است آنرا تقویت کنند تا بیش از این حقوق مادی و معنوی سینماگران ایرانی تضییع نشود.

محمدرضا عرب ادامه داد: نکته مهم آن است که وقتی فیلم‌های ایرانی به صورت غیرمجاز در این سایت‌ها قرار می‌گیرند اکثر شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان از همین طریق فیلم‌ها را دریافت و پخش می‌کند که موضوع علاوه بر تضییع حقوق مادی و معنوی سینماگران مشکلاتی را نیز برای آنها به وجود می‌آورد که اخیرا نمونه‌های آن فراوان مشاهده شده است و حتی «ندارها» در 15 سایت بارگذاری شده است.

وی در خاتمه اظهار داشت: سینماگران ایرانی همواره از قاچاق فیلم‌هایشان خسارات فراوانی دیده‌اند و با توجه به تغییر شیوه شبکه قاچاق این خسارت در صورت عدم مداخله جدی وزارت ارشاد بیشتر و سنگین‌تر نیز خواهد شد و امیدوارم مبارزه با این معضل یکی از اقدامات عاجل آقای جنتی در وزارت ارشاد باشد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها