امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 35981
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۵
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جان گریسون»، مستند ساز تورنتویی که اخیرا به همراه یک نفر از دوستانش به مصر سفر کرده بود، روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جان گریسون»، مستند ساز تورنتویی که اخیرا به همراه یک نفر از دوستانش به مصر سفر کرده بود، روز جمعه توسط پلیس قاهره بازداشت شد.

به گفته بستگان و دوستان «گریسون»، این دو  ساعت 4 بعد از ظهر همان روز به وقت تورنتو (10 شب به وقت قاهره) با یکی از دوستانشان تماس تلفنی می‌گیرند و اطلاع می‌دهند که توسط پلیس بازداشت شده‌اند ولی تاکنون خبری از آنها و علت دستگیر شدنشان منتشر نشده است.

همراه این کارگردان کانادایی پزشکی از لندن به نام « طارق لوبانی» بوده است.

دوست «جان گریسون» در مصاحبه با روزنامه استار تورنتو گفت:  آن دو آن روز با من تماس گرفتند و گفتند که پلیس مصر آنها را دستگیر کرده است ولی من هیچ اطلاعی ندارم که آنها دقیقا کجا دستگیر شده‌اند و اکنون کجا هستند.

به گزارش نشریه سینمایی هالیوود ریپورتر، گفته می‌شود که «گریسون» و «لوبانی» از جمله کمک‌کنندگان به آسیب‌دیدگان غزه بوده‌اند و یکی از دلایل سفرشان به مصر تحقیق برای ساخت فیلمی جدید بوده است. 

«جان گریسون» اولین باری که در سطح  سینمای بین‌الملل مطرح شد، سال 1993 میلادی بود که برای فیلمش برنده جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره فیلم تورنتو شد.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار