امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36007
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۱
تعداد بازدید: 51
شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در کشورمان، اظهار داشت: متأسفانه کشاورزی در کشور ما زمانی که قیمت نفت بالا می‌رود به گونه‌ای آسیب می‌بیند و زمانی هم که درآمدهای حاصل از فروش محصولات نفتی کاهش می‌یابد، همچون سایر بخش‌ها، به نحو دیگری به بخش کشاورزی خسارت وارد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه حمایت از بخش کشاورزی باید با نگاه واقع‌گرایانه همراه باشد، افزود: این موضوع به معنای آن است که نگوییم هوا خوب است و باران می‌آید و گزارش عملکرد مثبتی مبنی بر افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی ارائه بدهیم، بلکه باید بدانیم چنین مسائلی کارنامه مدیران و تولیدکنندگان ما محسوب نمی‌شود، بلکه این موهبت الهی است که اراضی ما تحت کشت زراعی قرار می‌گیرند و با یک باران قابل کشت می‌شوند.

شریعت‌نژاد در ادامه یادآور شد: ما باید روی افزایش بهره‌وری در مصرف آب و همچنین کاهش برخی هزینه‌ها، افزایش میزان تولید، حذف واسطه‌ها برای کسب سود بیشتر توسط کشاورزان، اتخاذ برخی سیاست‌ها برای بیمه کشاورزان و ...، در بخش کشاورزی فعالیت کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به تنوع فعالیت‌های کشاورزی و مشکلات، باید مواردی برای مدیریت منابع طبیعی و توسعه منابع آبی در نظر گرفته شود.

نماینده تنکابن و رامسر در مجلس در خاتمه تأکید کرد: ما با چالش‌های متفاوتی در بخش کشاورزی مواجهیم که امیدواریم وزرای جدید، فارغ از مسائل جناحی یا رفیق‌بازی و باندبازی، افرادی کارآمد، کاردان و مدیران با تجربه را در رأس امور منصوب کنند و به نظرات کارشناسی احترام بگذارند و دایره را باز کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها