امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3601
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 232
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل پیشین انتشارات امیرکبیر احمد نثاری با مدیرعامل جدید این انتشارات علیرضا ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل پیشین انتشارات امیرکبیر احمد نثاری با مدیرعامل جدید این انتشارات علیرضا برازش با حضور حجت‌الاسلام خاموشی، مصطفی رحماندوست، علی‌اکبر اشعری، مظفر وزیر سابق آموزش و پرورش و دیگر اصحاب قلم و اندیشه برگزار شد.

در این مراسم مصطفی رحماندوست گفت: چنین مجالسی، مجالس میخ و نعل است ولی من می‌خواهم از این قاعده کودکانه تبعیت نکنم. من بیش از 2 دهه است که آقای برازش را می‌شناسم و ایشان وقتی در ارشاد مدیرکل شدند، من برایش دسته‌گلی با روبان مشکلی فرستادم .حیفم آمد که آن توان و آن قلم در ارشاد کتاب بررسی کند.

رحماندوست با شوخی ادامه داد: بعد هم خراب شدند و معاون وزیر شدند. اخیراً چند سالی است که به تولید همان متن‌ها و تولیدات زیبا برگشته است ولی بازهم رویمان سیاه ...
 
**رحماندوست و 3 مدیر فرهنگی نیک

این نویسنده اظهارداشت: امیدوارم در پایان این دوره و فعالیت‌هایشان به نیکی یاد شود، من در طول سالها خدمت در حوزه فرهنگ از 3 مدیر فرهنگی به نیکی یاد می‌کنم، یکی آقای مهدی فیروزان دیگری علی‌اکبر اشعری و سومی احمد نثاری است نه به دلیل مدیریتشان چون مدیریت به معنای واقعی تصمیم‌گیری و پاسخگویی در کشور ما اجرا نمی‌شود بلکه به خاطر رفتار بسیار انسانی ایشان. آقای نثاری می‌دانست که چه چیزی را نمی‌داند به ابداعات نو و فکرهای جدید احترام می‌گذاشت.

دیگر اینکه دغدغه گرفتاری همکاران را داشت چیزی که امروز در مدیران امروز کمتر می‌بینند هرچند ایشان با مشکلات زیادی روبرو هستند ولی با این وجود اگر پول خوش نداشت روی خوش داشت و می‌دانست که حرمت امیرکبیر به خاطر مولفان است؛ این اواخر دلسوزی‌ها و کمک ایشان طوری شده بود که دلم می‌خواست هر کمکی کنم تا امیرکبیر پویا بماند.

رحماندوست در پایان اظهارداشت: به ایشان توصیه می‌کنم دیگر هیچ مدیریتی را قبول نکنند اما بعید می‌دانم کسانی که نان ریاست را خورده‌اند از این منصب دست بکشند.
 
**کتاب می‌تواند تختصص‌ها را اختیار تیزهوشان قرار دهد

سخنران دیگر این مراسم سید یحیی یثربی بود. یثربی در ابتدا با اشاره به اهمیت رواج کتاب در کشور اظهارداشت: رواج کتاب هم پدید آورنده را پیش‌می‌آورد و هم جامعه را، جامعه با فکر و فرهنگ پیش می‌رود، در دوران گذشته مردم با زکاوتشان زندگی می‌کردند اما دوران ما دوران زیرکی‌ها نیست دوران تخصص‌ها است و کتاب می‌تواند تخصص‌ها را در اختیار تیزهوشان جامعه قرار دهد و جامعه به پیش رود.

وی افزود: از همین جهت باید خوشحال باشیم که نثاری بعد از چند سال فراغتی پیدا کرده است و صد شکر دیگر که کسی به این منصب آمده است که خودش اهل کتاب است.

یثربی اظهار داشت: عصر پیچیده امروز عصر نصیحت نیست، امروز باید ساز و کار زندگی راحت را فراهم آوریم، ما هرچه از خصوصیات کتاب بگوییم تا مردم گرفتار به دست آوردن قوت شبانه روز خود باشند فراغتی برای رفتن به سمت کتاب ندارند، امیدوارم روزی مسئولان کشور ما به این فکر برسند که شرایطی برای مردم فراهم شود که مدتی محدودی از شبانه‌روز برای مردم باشد و آن مقدار صرف مطالعه کتاب شود.
 
**امروز سرمایه اصلی امیرکبیر بخش محتوا و تولیداتش است

حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هم در این مراسم امیرکبیر را یک موسسه دیرپا و با سابقه خواند و گفت: این موسسه پس از انقلاب دوره جدیدی از حیات خود را آغاز کرد و همین دوره هم شامل مقاطع متفاوتی است، زمانی که مسئولیت پذیرفتم مهمترین دغدغه‌ام این بود که سیستم درآمد-هزینه این انتشارات را به جریانی برعکس تبدیل کنیم و اصل و اساس تولید محتوا باشد و از بدو ورودم هم چنین اتفاقی افتاد و امروز سرمایه اصلی امیرکبیر بخش محتوا در تولیداتش است.

وی افزود: با این وجود بازهم بر سرمایه امیر کبیر افزون شد ، بخش فروش هم از بخش‌هایی بود که ما بر آن تمرکز داشتیم ما نمی‌توانیم توقع داشته باشیم هرآنچه که تولید می‌کنیم مردم بخرند ، به بخش بازرگانی هم نگاه ویژه‌ای داشتیم که فروش‌ها بهتر شود و این طور هم شد. هرچند سابقه فروش‌های خیلی خوب هم داشته‌ایم.

خاموشی اظهارداشت: در دوران اخیر می‌خواهیم امیرکبیر مطلقاً وارد حوزه محتوا بشود ، نکته جالب اینکه نسبت سازمان با امیرکبیر بسیار مهم است و این مجموعه مثل گذشته باید به تولید آثار انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سبک زندگی بپردازد. وی سپس خطاب به مدیران این مجموعه گفت: توقع دارم که خلاء ها را رصد کنید تا آنها پر شوند

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها