امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36016
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 57
«قاسم الاعرجی» عضو پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد با اشاره به نام تعدادی از فرماندهان ...

«قاسم الاعرجی» عضو پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد با اشاره به نام تعدادی از فرماندهان سرشناس حزب منحل شده بعث، اظهارداشت: این افراد در تلاش هستند با انجام عملیات جنایت‌آمیز تا زمان برگزاری انتخابات آینده، مردم را علیه دولت تحریک کنند.

وی گفت: یکی از این افراد که به عنوان عضو ارشد در حزب بعث فعالیت دارد، سعدون سکران الطائی است که در زمان صدام مدیر دفتر نظامی «قصی صدام حسین» بود.

الاعرجی تصریح کرد: تحقیقاتی که به منظور شناسایی و تعقیب بازماندگان نظام صدام صورت گرفته نشان می‌دهد که تعدادی از افراد سرشناس این حزب در تلاش برای انجام عملیات جنایت‌کارانه هستند.

وی افزود: افرادی که در جریان تحقیقات مزبور شناسایی شده اند عبارتند از: «سعدون سکران الطائی» که در ناحیه «العلم» در «تکریت» از توابع استان «صلاح الدین» سکونت داشته و اکنون مسئول سازمانی حزب منحل شده بعث در این استان است.

این نماینده پارلمان عراق در ادامه گفت: شخصی به نام «عبدالله» معاون الطائی است و در اداره امور سازمانی به الطائی کمک می‌کند.

الاعرجی افزود: عبدالله در زمان صدام، محافظ شخصی «عزت ابراهیم الدوری» بوده و از جمله افسرانی بود که در سخنرانی الدوری در روستای «الساده» در استان صلاح الدین شرکت داشت.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از فرماندهان کنونی حزب منحل شده بعث «سعدون ندى الجبوری» است که اکنون مسئول سازماندهی نیروهای موسوم به ارتش آزاد عراق در استان صلاح الدین است.

الاعرجی در ادامه گفت: «صافی البحر العزاوی» مدیر یکی از شعبه‌های سازمان اطلاعات عراق در زمان صدام بود که اکنون در منطقه «الدبسه» در صلاح الدین سکونت دارد و به همراه «احمد الماضی» حقوقدان عراقی اکنون با دو تن از نمایندگان پارلمان عراق در ارتباط هستند.

این نماینده پارلمان عراق در توضیح این مطلب افزود: الماضی، مدیر سابق دبیرخانه سراسری اداره حقوقی عراق بوده و اکنون مدیریت اداره حقوقی دانشگاه تکریت را برعهده دارد.

وی بدون اشاره به نام دو نماینده پارلمان، اظهار داشت: افرادی که نام آنان در بالا ذکر شد اکنون سرگرم طراحی نقشه ای هستند که محورهای اصلی آن عبارت است از:

محور اول: لزوم یکپارچه کردن احزاب سنی مذهب حامی حزب منحل شده بعث و انتخاب تعدادی از آنان که محبوبیت زیادی دارند برای نامزدی از استان های جنوبی تحت عنوان فهرست «وحدت ملی».

الاعرجی گفت: هدف از این اقدام کسب اکثریت پارلمانی در انتخابات پارلمانی آینده است.

محور دوم: تلاش برای هماهنگی بین تمام گروه‌های تروریستی از جمله القاعده و نیروهای موسوم به «نقشبندیه» به منظور ادامه و افزایش عملیات جنایتکارانه تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی آینده.

الاعرجی گفت: بر اساس این نقشه قرار است به منظور ایجاد نارضایتی از دولت عراق، نه تنها نیروهای امنیتی بلکه تمام گروه های مردمی در تمام استان های عراق بدون استثناء هدف حمله قرار بگیرند.

وی افزود: این افراد در تلاش هستند با توسل به اقدامات مزبور علیه دولت، جنگ تبلیغاتی راه انداخته و آن را در اداره امنیت و ثبات کشور، ناتوان جلوه دهند.

محور سوم: حمله به تاسیسات زیر بنایی عراق از جمله پالایشگاه‌ها و سدها یکی دیگر از اقداماتی است که سران کنونی حزب بعث در صدد اجرای آن  هستند.

الاعرجی تصریح کرد: این افراد در نظر دارند در صورت شکست محور اول، عملیات تروریستی را به اشکال مختلف افزایش دهند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار