امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36052
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 94
احمد نجابت نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در واکنش به نقش فتنه در رای اعتماد ندادن نمایندگان مجلس به سه وزیر پیشنهادی دولت، گفت: عامل فتنه بسیار مهم ...

احمد نجابت نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در واکنش به نقش فتنه در رای اعتماد ندادن نمایندگان مجلس به سه وزیر پیشنهادی دولت، گفت: عامل فتنه بسیار مهم است و مقام معظم رهبری نیز از سال 88 به بعد بارها و بارها به ابعاد فتنه و غیرنجیبانه بودن آن اشاره کردند و نمایندگان هم بنا را بر این گذاشتند که در کنار بررسی تخصص، تعهد، تجربه و پاکدستی به نقش افراد در فتنه نیز بپردازند.

وی در ادامه با اشاره به اظهارات برخی وزرای پیشنهادی خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی از سوی برخی ورزای پینشهادی در خصوص فتنه در این جلسات مطرح شد که از آن می‌توان به عنوان پیروزی بزرگ نظام نام برد. همانطور که آقای روحانی هم در صحبت‌هایشان در مورد آقای آخوندی گفتند که وی به عنوان نماینده میرحسین موسوی در برابر مقام معظم رهبری اعتراف کرد که هیچ تقلبی صورت نگرفته بود. از سوی دیگر آقایان آخوندی و زنگنه نیز رسماً اعلام کردند که تابع ولایت فقیه هستند اما آقای میلی‌منفرد در ماجرای تیر 78 و تحصن مجلس ششم نقش داشتند و این انتظار هم می‌رفت که مجلس آگاهانه به ایشان رأی ندهد.

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سلطانی‌فر گزینه مناسبی برای وزارت ورزش و جوانان نبود، اظهار داشت: ایشان نه سابقه ورزشی داشتند و نه تحصیلات ورزشی، فقط در سالهای 61 و 62 به مدت دو سال معاون مالی اداری کمیته ملی المپیک بود که این سابقه نمی‌توانست تضمین‌کننده موفقیت او در این وزارتخانه باشد.

نجابت در ادامه به دلایل عدم رأی اعتماد مجلس به گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: وی عملکرد مناسبی در زمان حضورش در آموزش و پرورش نداشت و بسیاری از فرهنگیان نیز از معرفی او ناراضی بودند. از سوی دیگر در حوادث سال 88 و پس از آن، وی پشتیبان کروبی بود و متأسفانه در مجلس هم با قلدری صحبت کرد و در مجموع این عوامل باعث شد تا او نتواند به دولت راه یابد.

نجابت با بیان اینکه مجلس توانست در جلسات بررسی روند صلاحیت وزرای پیشنهادی نمره قبولی بگیرد افزود: هرچند ضعف‌هایی در این جلسات وجود داشت و برخی نمایندگان نگاهی بخشی‌نگر به بررسی صلاحیت وزرا داشتند اما در مجموع می‌توان گفت که مجلس نمره قبولی گرفت.

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس تبعیت از ولایت فقیه را در دستور کار خود قرار دادند بیان کرد امیدوارم تبعیت از ولایت فقیه که در صحن علنی مجلس بارها از سوی وزرای پیشنهادی عنوان شد در عزل و نصب‌ها و عملکرد وزرا نیز به چشم بیاید.

نجابت در ادامه با بیان اینکه تخصص بدون آرمانگرایی و ولایت‌مدار بودن کارآمد نیست، اظهار داشت: مطمئناً آقای روحانی در معرفی سه وزیر پیشنهادی باقیمانده در کنار تخصص به دو خصوصیت آرمانگرایی و ولایت‌مداری نیز باید توجه ویژه نماید و در نظر داشته باشد افراد متخصصی که آرمانگرا نبوده و به تبعیت ولایت فقیه معتقد نیستند نمی‌توانند به دولت تدبیر و امید کمک نمایند.

وی با بیان اینکه تعامل با دولت به معنای وکیل‌الدوله بودن نیست، اظهار داشت: نمایندگان باید بدانند تعامل با دولت به معنای وکیل‌الدوله بودن نیست و همانند قبل در بررسی صلاحیت سه وزیر باقیمانده نیز به آرمان‌های انقلاب و خون شهدا پایبند باشند و کار خود را انجام دهند.

نماینده سابق مجلس با اشاره به شاخص‌های وزرای پیشنهادی در سه وزارتخانه باقیمانده افزود: برای دو وزارتخانه علوم و آموزش و پرورش که وزارتخانه‌هایی پویا و علم‌گرا هستند باید افراد متخصص معرفی شوند و از معرفی افراد سیاست‌زده‌ای که سابقه حضور در احزاب گوناگون مانند حزب منحله مشارکت را دارند قویاً پرهیز شود.

وی در ادامه به شاخص‌های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نیز اشاره و تصریح کرد: بهتر است برای وزارت ورزش و جوانان افرادی با تحصیلات ورزشی و یا پزشکی ورزشی و با سابقه دانشگاهی معرفی شوند.

وی با انتقاد از سرپرستی صالحی امیری بر وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: آقای صالحی هیچگونه سابقه ورزشی ندارد و اینگونه انتصابات در دولت نه تنها نمی‌تواند مشکلات را برطرف نماید بلکه به بار آنها نیز می‌افزاید.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد: نمایندگان مجلس تحت فشار و جوسازی قرار نگیرند و با بررسی دقیق کارنامه و برنامه‌های افراد معرفش شده سه وزیر جدید را نیز راهی دولت نمایند.

انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها