امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36055
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 40
صادق کوشکی استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به تاثیر فتنه در رای عدم اعتماد ...

صادق کوشکی استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به تاثیر فتنه در رای عدم اعتماد مجلس به سه وزیر پیشنهادی دولت روحانی گفت: مسلما تنها حضور در فتنه 88 دلیل رای عدم اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی نبوده است. نمایندگان مجلس ملاک‌های زیادی را برای رای اعتماد به وزرا داشته‌اند که حضور در فتنه یکی از ملاک‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه افراد دیگری نیز در جمع وزرای پیشنهادی حضور داشتند که شائبه نقش داشتن آنها نیز در فتنه مطرح بود، اظهار داشت: اگر قرار بود تنها به ملاک حضور و یا عدم حضور در فتنه توجه شود، مطمئنا آن افراد نیز نمی توانستند به دولت راه یابند. مسلما در کنار فعالیت در فتنه معیارهای دیگری نیز در رای گیری نمایندگان نقش داشته است.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی در ارزیابی عملکرد مجلس در روند جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی خاطرنشان کرد: به هر حال نمایندگان مردم وقت گذاشته و بحث‌های خوبی هم در این جلسات مطرح کردند. خوشبختانه عموم مخالفان در راستای مصالح نظام و به دور از جناح‌بندی‌های سیاسی و خطی صحبت کرده‌اند که این اتفاق به عقلانی شدن فضای مجلس کمک شایانی کرد. در مجموع فضای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی فضای مثبتی بود.

صادق کوشکی با اشاره به عدم رای اعتماد مجلس به سه وزارتخانه‌ای که مستقیما به جوانان مرتبط است و در تشریح شاخص‌های وزرای پیشنهادی افزود: مجلس به سه وزارتخانه‌ای که مستقیما با جوانان ارتباط دارند و متولی امور جوانان هستند رای عدم اعتماد داد که این نشان می‌دهد افرادی باید برای این وزارتخانه‌ها معرفی شوند که با نسل جوان و دغدغه‌های آنان آشنایی کامل داشته و بتوانند ارزش‌های انقلاب را به نسل جوان انتقال دهند.

کوشکی ادامه داد: دولتمردان به دنبال افراد سیاسی برای این وزارتخانه‌ها نباشند، وزرای پیشنهادی باید متخصص بوده و گرایش جناحی سیاسی نداشته باشند و بعد تخصص و پایبندی آنان به ارزش‌های انقلاب بر سایر ملاک‌هایشان برتری داشته باشد.

استاد دانشگاه تهران در پایان با بیان اینکه تنها مخالف فتنه بودن نمی‌تواند ملاک مناسبی برای معرفی وزرای باقیمانده مطرح شود اظهار داشت: آیا مناسب است فردی معرفی شود که مخالف فتنه بوده اما از تخصص های لازم برای تصدی یک وزارتخانه برخوردار نباشد؟ باید افرادی معرفی شوند که ایمان داشته و حامی ارزش‌های انقلاب باشند. فردی که حامی ارزش‌های انقلاب است مطمئنا پرونده اش هم پاک بوده و در فتنه نیز نقشی نداشته است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها