امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3607
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل پیشین انتشارات امیرکبیر احمد نثاری با مدیرعامل جدید این انتشارات یعنی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل پیشین انتشارات امیرکبیر احمد نثاری با مدیرعامل جدید این انتشارات یعنی علیرضا برازش با حضور حجت‌الاسلام خاموشی، مصطفی رحماندوست، علی‌اکبر اشعری، وزیر سابق آموزش و پرورش و دیگر اصحاب قلم و اندیشه برگزار شد.
 
**از آمار و عملکردها احساس شعف می‌کنم

در این مراسم احمد نثاری مدیرعامل پیشین انتشارات امیرکبیر به بیان گزارشی از عملکرد خود پرداخت و گفت: این دوران خیلی زود گذشت اما همواره به آن افتخار می‌کنم چون خدمتگذار اهل دانش بودم، حقیقتاً در این 6 سال شبانه روز دغدغه امیرکبیر داشتم و تلاش زیادی هم کردم و امروز که آمار و عملکردها را می‌بینم احساس شعف می‌کنم.

وی افزود: در گذشته کتاب اثر فرهنگی بود و امروز کالای فرهنگی است، اگر کتاب کالا است باید تابع عرضه و تقاضا و متناسب با نیازهای جامعه باشد، بنده عمیقاً اعتقاد دارم اثری می‌تواند تاثیرگذار باشد که به نیازهای امروز پاسخ دهد و نیازهای عاطفی و ادبی جامعه را برآورد.

امروز معنویت در کانون توجه عالم است و به شکران انقلاب اسلامی معارف دینی، گفتمان روز جامعه و جهان شده است اگر کسی بخواهد به این نیاز پاسخ دهد باید آثاری در همین غالب منتشر کند.
 
**آثار دینی 400 درصد تقویت شده است

نثاری اظهارداشت: تلاش من از ابتدا تغییر ویترین امیرکبیر و کشاندن آن به سمت کتابهای ارزشی بود ، از روزی که من به امیرکبیر آمدم تا به امروز آثار دینی 400 درصد تقویت شده است، نزدیک به 80 عنوان کتاب درباره دفاع مقدس منتشر شده است که امتیازهایی را هم به دست آورده‌اند، ما به شبکه مفهومی جامعه توجه داشته‌ایم و پرداخت قرآن، تفسیرهای روز و مباحث فکری جامعه جزء کارنامه این دوره من است.

وی افزود: همچنین ما عناصر انقلابی و ارزشی را به امیرکبیر جذب کردیم. کار دیگر کتاب‌های مجوعه‌ای امیرکبیر است که در این دوره 43 مجموعه کتاب منتشر کرده‌ایم، آثار دکتر ولایتی، داستان پیامبران، 100 سال شعر فارسی و دیگر مجموعه‌ها ابتکاری بودند که در این مقطع اتفاق افتاده است.

نکته دیگر پرداختن به گنجینه آثار امیرکبیر بود ، تعداد زیادی آثار در امیرکبیر مانده بود که گروهی به کمک ما آمدند و با بازویراست این کتابها جلوی فروش بسیاری از کتابهای زیرپله‌ای گرفته شد چون با نثر و شکل بهتری منتشر می‌شدند.

نثاری گفت: توجه به کتابهای جیبی از دیگر اولویت‌های ما بود که ما در سال 90 بیش از 140 عنوان کتاب جیبی منتشر کردیم، در دو مرحله ناشر برگزیده‌شده‌ایم که این برتری ناظر به تولید آثار و تنوع موضوعی کتاب بود، اگر به شکل کتابها هم توجه کنیم می‌بینید که نثر، گرافیک و قطع کتاب ها با 6 سال قبل قابل مقایسه نیست.
 
**مغازه‌های ما آبرومند شده است/ با یک میلیارد بدهی این مجموعه را تحویل گرفتم

وی افزود: زمانی که امیرکبیر را تحویل گرفتم، به بخش بازرگانی واقع در میدان انقلاب رفتم، یک سالن مخروبه بود که جای پای من روی خاکهای زمین می‌ماند، فروشگاه‌های ما اینقدر مخروبه و قدیمی بود اما امروز این مغازه‌ها بسیار شکیل و آبرومند است، کافه کتاب را نیز تاسیس کردیم و در عرصه بین‌الملل در خیلی از جشنواره‌ها درخشید، امروز قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب هرشب از رادیو روسیه پخش می‌شود. دو دفتر بین‌المللی در استانبول و لندن افتتاح کردیم و مسائل بسیاری که از عهده اجرای همه آنها به خوبی برآمدیم.

نثاری اظهارداشت: من با یک میلیارد بدهی امیرکبیر را تحویل گرفتم و خون دلها خوردم اما حمایتهای آقای خاموشی بسیار راهگشا بود و رقم‌های بسیار خوبی به امیرکبیر اختصاص داده شد.
 
**3 بار برنده جایزه کتاب سال شده‌ام

سخنران دیگر این مراسم علیرضا برازش مدیرعامل جدید انتشارات امیرکبیر  که در این مراسم گفت: من سال 62 وارد سازمان تبلیغات اسلامی شدم و عنایت و توجه شهید عباس شیرازی به کتابهای من، مسیر زندگی‌ام را تغییر داد. سال 64 با حکم آیت‌الله جنتی وارد هیئت مدیره شدم و پس از آن مدیریت چاپخانه را بر عهده گرفتم. من در آن دوره 60 هزار صفحه تالیف داشتم و 3 دوره کتابهایم برنده جایزه کتاب سال شد، الان هم دو سال است که باز به امیرکبیر بازگشته‌ام و این 2 سال از پربارترین سالهای عمرم است. در این سالها بیش از 10 هزار صفحه تالیف داشته ام و روی یک دوره تفسیر روایی و چند جلد کتاب دیگر کار کرده‌ام.

برازش در ادامه با خواندن حدیثی از امام سجاد درباره عمر اظهارداشت: اگر عمر مدیریتی من در جهت خدمت به خدا و خلق او است امیدوارم ادامه پیدا کند و اگر قرار است این عمر مزرع شیطان شود، دعا می‌کنم که هم عمر مدیریتی‌ام کوتاه شود و هم عمر خودم.

در پایان این مراسم حجت‌الاسلام خاموشی مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید این انتشارات را انجام داد و از کتابهای جدید علیرضا برازش در این مراسم رونمایی شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها