امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36075
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار جامعه فارس محمد‌علی نجفی در اولین حضور خود در سازمان میراث فرهنگی که صبح امروز با حضور محمد شریف ملک‌زاده رئیس سابق سازمان میراث ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس محمد‌علی نجفی در اولین حضور خود در سازمان میراث فرهنگی که صبح امروز با حضور محمد شریف ملک‌زاده رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و جمعی از معاونان و مدیران کل این سازمان انجام شد اظهار داشت: از مجموعه تلاش‌های مدیران در این سازمان تشکر می‌کنم و امیدوارم که آقای ملک‌زاده در هر سنگری که ادامه فعالیت می‌دهند توفیق حق شامل حالشان باشد. برای گفتن، حرف زیاد دارم اما احتمالا چهار سال وقت دارم برای اینکه صحبت کنم. امروز می‌خواهم بیشتر نظرات مدیران را جویا شوم.

نجفی تصریح کرد: مطالعات جدی ام را درباره سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از شنبه این هفته آغاز کرده‌ام. البته از گذشته در جریان فعالیت‌های این سازمان بوده‌ام به طوری که زمانی که اساسنامه تشکیل سازمان میراث فرهنگی نوشته شد بنده در وزارت فرهنگ بودم و در سال 83 که صحبت از ادغام سازمان میراث فرهنگی با گردشگری بود نیز بنده به عنوان مشاور آقای خاتمی، رئیس‌جمهور وقت در جریان امور بودم و در دوره ریاست بهشتی و معز‌الدین نیز درباره ادغام این سازمان مسئول توافق نظرات این مدیران بودم.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: ابتدا در سال 83 نیز قرار بود بنده مسئول سازمان میراث فرهنگی شوم که آقای مرعشی عهده‌دار این جایگاه شدند البته در خصوص ادغام صنایع دستی با این سازمان که در سال 85 انجام شد در جریان فلسفه ادغام نبوده‌ام.

هیچ وقت فکر نمی کردم که مسئولیت این سازمان بر عهده من قرار گیرد

نجفی اظهار داشت: در دولت آقای روحانی برای هر وزارتخانه و دستگاهی که در زیرمجموعه دولت است کارگروهی تشکیل شده بود که بنده نیز در کارگروه سازمان میراث فرهنگی حضور داشتم اما هیچ وقت فکر نمی‌کردم که مسئولیت سازمان برعهده من قرار گیرد.

اینجا بیابان نیست

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه گفت: تو نیکی می‌کن و در دجله انداز / که ایزد در بیابانت دهد باز، البته اینجا بیابان نیست و سازمان آبادی است که انشاءالله بتوانیم اقدامات مدیران را دنبال کنیم.

نجفی با بیان اینکه فعالیت‌های این سازمان، فرهنگی است گفت: شاید در نگاه اول بخش‌های مختلف این سازمان دور از هم به نظر برسند اما این سه بخش با هم مرتبط هستند و می‌خواهیم حاصل تلاش تمدن این سرزمین را حفظ کنیم، تحقیق و پژوهش کنیم، بشناسیم و بشناسانیم، ارکان این سازمان، ارتباطات دقیق و عمیقی دارند. باید ارتباط، تعامل و تداخل مثبت این سه محور در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را بشناسیم.

وی تصریح کرد: باید عقبه اجتماعی برای دفاع از برنامه‌های سازمان ایجاد کنیم. خوشبختانه NGOها و انجمن‌های مختلفی در حوزه‌های کاری این سازمان وجود دارد.

برنامه‌های سازمان را ابتدا به قضاوت عمومی می‌گذاریم

نجفی تصریح کرد: هر برنامه‌ای را که می‌خواهیم در این سازمان اجرا کنیم ابتدا باید به قضاوت عمومی بگذاریم، به هیچ عنوان اهل شتابزدگی نیستم. هر حرکتی در اینجا آثار خودش را به جا خواهد گذاشت  به همین دلیل ممکن است بعضی آثار دیرتر به نظر آید.

رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره مدیران فعلی این سازمان نیز گفت: شناختی از آنها ندارم اما گزارشی از آنها را مطالعه کرده‌ام، امروز مثل روز اول مدرسه، ابتدا باید به برنامه‌ها بپردازیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها