امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36082
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، روز یکشنبه ۲۷ مردادماه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خبری اختصاصی از راه اندازی شبکه طنز ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، روز یکشنبه ۲۷ مردادماه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خبری اختصاصی از راه اندازی شبکه طنز «نسیم» خبر داد که «محمدتقی سهرابی» مدیرکل روابط عمومی صداوسیما در واکنش به انتشار این خبر در گفت‌وگو با یک سایت خبری اعلام کرد که هیچ طرحی در مورد تأسیس یک شبکه جدید هنوز در صدا و سیما تصویب نشده است.

او در این مصاحبه تاکید کرده بود که صدا و سیما طرح‌های بسیاری را برای پاسخگویی به نیاز مخاطبان مختلف رسانه ملی در دستور کار خود قرار داده است و زمانی که کلیه جوانب این طرح‌ها بررسی و به مرحله اجرا برسد، مورد تصویب قرار می‌گیرد و رسانه‌ای می‌شود، اتفاقی که تاکنون نیفتاده است.

اما «علی دارابی» معاون سیما روز گذشته در حاشیه نشست شورای نظارت سازمان صداوسیما با دست اندرکاران و عوامل برنامه‌های رمضانی سیما، در پاسخ به فارس درباره کارکرد شبکه «نسیم» گفت: طبیعتا من همان‌طور که قبلا هم اعلام کرده بودم، در معاونت سیما راه‌اندازی بیش از ده‌ شبکه در دستور کار بوده، ما در واقع کار مطالعاتی بیش از ۱۰ شبکه و ۵ کانال را در دستور کار قرار داده‌ایم. وقتی می‌گویم کانال، در حقیقت زیرمجموعه شبکه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: ما کارهای مطالعاتی آنها را انجام داده‌ایم و بخشی از آنها هم که انجام نداده‌ایم، به خاطر مشکلات مالی است که از این جهت داریم وگرنه بعضی از این شبکه‌ها بر اساس زمان‌بندی زودتر هم باید افتتاح می‌شدند.

دارابی تصریح کرد: شبکه نسیم شبکه‌ای است که شادی، نشاط و لبخند را می‌خواهد به خانواده‌های مردم بیاورد. این شبکه فعالیتش با ۴ ساعت برنامه تولیدی آغاز می‌شود و این ۴ ساعت در طول شبانه‌روز تکرار می‌شود و بعد هم فعالیتش ۲۴ ساعته خواهد شد. ضمن اینکه این شبکه در برخی مناسبات ویژه برنامه‌های مختلفی خواهد داشت و همین الان برخی از برنامه‌های این شبکه در مرحله تولید است و کنداکتور خوبی را برای آن طراحی کرده‌ایم و تیزرها و تبلیغات ویژه اطلاع رسانی این شبکه نیز به زودی از تلویزیون پخش خواهد شد و امیدواریم که ما در ماه‌های آینده فعالیت آن را آغاز کنیم.

وی درباره زمان آغاز به کار این شبکه نیز عنوان داشت: پیش بینی من این است که فعالیت آزمایشی این شبکه اگر مشکلات برطرف شود، که البته فنی است و ما آن را در تی‌اس سوم و برای شهر تهران طراحی کرده‌ایم، بتوانیم رفع کنیم و در پایان تابستان امسال آغاز کنیم و بعد به افتتاح رسمی برسیم.

وی با بیان اینکه این شبکه قطعا برنامه‌های تولیدی دارد و البته رویکردش عمدتا تامینی است ولی تولیدی هم دارد،‌تاکید کرد:

شبکه‌های نسل دوم شبکه‌هایی هستند که نیروی انسانی آنها خیلی کم است و شبکه تماشا با ۱۵ نفر اداره می شود. همچنین بر اساس برنامه‌ای که داریم، تامین و استفاده از آرشیو سازمان صداوسیماست و بخش محدودی حدود ۲۰ درصد به تولید می‌رسد و بقیه تامینی است. ما چند ماه پیش که طرح این شبکه را ریختیم، بلافاصله مشاهده کردیم که یک شبکه ماهواره‌ای نیز با همین رویکرد آغاز به کار کرد نه اینکه ما صرفا قصد رقابت با آنها را داشته باشیم، بلکه یک قطب‌نمای توسعه برای تلویزیون دیده‌ایم که اگر واقعا به آن زمان‌بندی نرسیم، عقب می‌افتیم و این شبکه اگر خوب طراحی شود، می‌تواند به درآمدزایی برسد.

وی گفت: مردم در ۲۴ ساعت هر وقت به این شبکه مراجعه کنند، لبخندی بر گوشه لبشان خواهد نشست و شبکه نسیم یک ضرورت برای جامعه امروز است. راه‌اندازی این شبکه در حال حاضر جزو اولویت‌های ماست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها