امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3610
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 199
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس: مجموعه تلویزیونی «بالهای خیس» این روزها از شبکه یک سیما پخش می‌شود. مجموعه‌ای که تلاش کرده به نمایش ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس: مجموعه تلویزیونی «بالهای خیس» این روزها از شبکه یک سیما پخش می‌شود. مجموعه‌ای که تلاش کرده به نمایش تحکیم اصول خانوادگی و سبک زندگی اسلامی بپردازد.

یکی از بازیگران اصلی این سریال «حسین مهری» است که مصاحبه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با این هنرپیشه را در ادامه می‌خوانید:  
 
*«محسن» یکی از شخصیت‌های اصلی این مجموعه است، دلیل اصلی حضور شما در این مجموعه و ایفای نقش محسن چه بود؟

-زمانی که این نقش به من پیشنهاد شد هنوز گروه وارد مرحله تولید نشده بود و بعد از تصویب بودجه و مراحل اولیه ضبط این کار نیز بسیار طولانی شد. من نیز مانند کارهای دیگر قصه را خواندم و قرارداد بستم و خدا را شکر می کنم که آقای نوروزبیگی به این کار پیوستند و توانستند با حضورشان این کار را بالا بکشند. البته ناگفته نماند که گروه بسیج صدا و سیما نیز بسیار خوب عمل کرد.
 


 

*گروه تلویزیونی بسیج صدا و سیما برای اولین بار است که وارد عرصه تولید فیلم و سریال شده، به نظر شما تا چه اندازه این گروه موفق عمل کرده است؟

-به نظر من همان اندازه که مجموعه تلویزیونی «بال‌های خیس» موفق بوده، گروه تلویزیونی بسیج هم موفق عمل کرده است. البته بسیار خوشحالم که در کنار گروه بسیج تولید و تهیه این مجموعه به دست آقای نوروزبیگی بود.در این مجموعه عوامل گروه تلاش کردند تا کاری قابل قبول مخاطب ارائه کنند و این را می توان از نحوه تدوین و صداگذاری و حتی مراحل فنی دیگر نیز متوجه شد.
 
*با این تفاصیل به عقیده شما مخاطب توانسته با این مجموعه و سیر داستانی آن ارتباط برقرار کند؟

-به نظر من بهترین حسن یک کار این است که در کنار مخاطب عام، مخاطب خاص را هم داشته باشد. مثل مجموعه هایی چون «شوق پرواز»، «زمانه»؛ «تا ثریا»، «زیر هشت» و «پایتخت». این مجموعه‌ها هم مخاطب عام و هم مخاطب خاص دارند. توجه به این نکته سبب می‌شود که ذائقه کیفی مخاطب عام بالا رود در غیر این صورت مخاطبان نیز بدون داشتن هدف و انگیزه ای به تماشای مجموعه ای می نشینند و آن را دنبال می کنند. متاسفانه کسی که در راس هرم تولید این سریال قرار داشت باعث شد به کار لطمه وارد کند. البته شاید نمی‌خواست این اتفاق بیفتد اما چون تا همین اندازه توانایی داشت کار به این شکل پیش رفت و من از این بابت بسیار ناراحتم. وقتی کسی کار هنری می کند باید تنها دغدغه او کار هنری باشد نه چیز دیگری. اتفاقاتی که برای این کار از سوی راس هرم گروه تولید افتاد خیلی خوشایند نبود. گروه تلویزیونی بسیج و آقای جعفری تمام تلاش خود را کردند تا کاری قرص و محکم و جاندار ارائه کنند و من مطمئن هستم  اگر با طرز تفکر تهیه کننده و دوستان بسیج کار جلو می رفت یک اتفاق بهتری برای این مجموعه می افتاد. اما کسی که در راس هرم گروه تولید سریال قرار داشت  دچار ضعف بود. بازی ها و شیوه ای ارائه داد که من اصلاً متوجه نمی شدم. به عقیده من گروه بسیج 99 درصد تلاش خود را کرد و انرژی بسیاری گذاشت. بازیگران و گروه فیلمبرداری، رحیم بیابانی و تولید همه تلاش کردند تا نیازها برآورده شود. اگر شیوه ای که در ذهن تهیه کننده و گروه بسیج بود شکل می گرفت من دوست داشتم بیشتر راجع به شخصیت محسن حرف بزنم. اما وقتی کسی تلاش خود را از هنر بیرون می آورد و به سمت و سوی دیگری می رود من آن کار را نمی پسندم.

*محسن مجموعه «بالهای خیس» صفات شخصیتی بسیاری دارد، به نظر می سد در طول داستان نیز دچار تغییر و تحول هم خواهد شد، تحلیل و تعریف شخصی شما از محسن چیست؟

-بله. به هر حال هر انسانی در طول زندگی خود دچار این تغییرات می شود. خیلی از دوستان مطبوعاتی می پرسند که برخی شخصیت ها سفید و برخی سیاهند. اما من این نوع تعابیر را نمی‌پسندم و برایم گنگ است. من اصلاً شخصیت سفید و سیاه صرف را نمی شناسم. چون وجود ندارد. شما به من شخصیتی را نشان دهید که کاملاً سیاه و یا کاملاً سفید باشد. تمام شخصیت ها خاکستری هستند و در لحظاتی این تیرگی ها پررنگ تر و در لحظاتی سفیدی و زلالی آنها روشن تر می شود. برای یک سری آدم ها زلال تر و برای دیگر انسان‌ها تیره‌تر و سیاه‌ترند. محسن هم شبیه به همین آدم هاست. خوشبختانه آرامش خاطری از سمت گروه تولید برای بازیگران فراهم شده بود. حتی دوستان نگران سلامتی بازیگران بودند و تمام تلاش خود را برای ارائه یک کار خوب داشتند. اما در این میان کسی بود که نمی خواست هیچ اتفاقی بیفتد. من هم به علت تعهد کاری تا پایان کار با گروه همراه شدم.
 


 

*گویا بازی شما در این کار با نارضایتی همراه بوده؟

-من تمام تلاش خود را کردم تا این نقش را آبرومندانه بازی کنم چون معتقدم برای هر کاری هزینه شده و انرژی بسیاری هم صرف آن شده است. البته همه بازیگران و عوامل نیز تلاش کردند.

*تعامل شما با دیگر بازیگران چطور بود؟

-بسیار خوب بود و من از همبازی شدن با فاطمه گودرزی بسیار لذت بردم و همچنین علی عمرانی و دیگر دوستان. خوشبختانه در این مجموعه از بازیگران  تئاتر استفاده شده بود که سابقه کاری بسیاری داشتند. من سعی کردم به نوعی این نقش را اجرا کنم که قابل قبول باشد. البته خیلی درگیر این نقش نشدم چون محسن برای من «سینا»ی زمانه نبود.

*آیا خود شما این کار را دنبال می کنید و نظرتان در خصوص بازتاب آن چیست؟

-متاسفانه چون زیاد اهل بیرون رفتن هم نیستم نتوانستم ببینم برخورد مخاطبان چگونه است. معمولاً در خانه فیلم می‌بینم و تمرین می کنم و مشغول کارهای خودم هستم. در حال حاضر نیز استراحت می‌کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها