امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36102
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 106
محبوب لسان پزشکی، متخصص داخلی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان اظهار داشت: عوامل مختلفی از جمله ژنتیک،‌ مصرف زیاد نمک و چربی در افزایش فشار خون ...

محبوب لسان پزشکی، متخصص داخلی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان اظهار داشت: عوامل مختلفی از جمله ژنتیک،‌ مصرف زیاد نمک و چربی در افزایش فشار خون موثرند اما مصرف برخی داروها هم به این مسئله دامن می‌زند.

وی ادامه داد: یکسری داروهای بیماران خاص، یکسری داروهای کورتونی و داروهایی که برای بیماران بافت همبند استفاده می‌شود از این جمله‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مصرف نابجای داروهای ضد التهابی و انواع بروفن‌هایی که افراد مانند نقل و نبات مصرف می‌کنند نیز می‌تواند در افزایش فشار خون موثر باشد.

به گفته این پزشک متخصص داخلی برخی داروهای تخصصی‌تر در بیماران مانع دفع نمک از کلیه‌ها و در نهایت جمع شدن آب و نمک در بدن می‌شود که خود به افزایش فشار خون دامن می‌زند.

لسان پزشکی فروش و تجویز بی‌رویه برخی داروهای گیاهی را یکی دیگر از نکات خطر دانست و افزود: داروهای گیاهی توسط برخی افراد غیر متخصص بدون حساب و کتاب در اختیار مردم قرار می‌گیرد و افراد به اشتباه فکر می‌کنند چون دارو گیاهی است پس عوارضی ندارد در حالی که مصرف نابجای این داروها می‌تواند عوارض مختلفی از جمله فشار خون داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها