امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36110
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، والی‌های ولایت‌های «میدان وردک»، «غزنی»، «زابل» و «قندهار»، نشستی را به منظور چاره‌اندیشی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، والی‌های ولایت‌های «میدان وردک»، «غزنی»، «زابل» و «قندهار»، نشستی را به منظور چاره‌اندیشی درباره جلوگیری از حملات شبه‌نظامیان طالبان به کاروان‌های تدارکاتی ناتو برگزار کردند.

در این نشست که 2 روز در «میدان‌شهر» مرکز ولایت میدان ‌وردک برگزار شده بود، علاوه بر حضور چهار والی، تعدادی از مقامات امنیتی و مسئولان شرکت‌های تدارکاتی ناتو نیز حضور داشتند.

حاضران در نشست تأکید کردند که خطرناکترین منطقه برای کاروان‌های تدارکاتی ناتو، بزرگراه «قندهار- کابل» است.

«شفیق‌الله وردک» مسئول شرکت تدارکاتی «نصرت گروپ» در سخنانی بیان داشت که در کمتر از چهار ماه، هفت کامیون این شرکت توسط شبه‌نظامیان طالبان به آتش کشیده شده است.

وی تصریح کرد: اگر به این مشکل رسیدگی نشود، شرکت‌های تدارکاتی ورشکست خواهند شد.

مناطق «سالار» و «سیدآباد» در ولایت میدان‌وردک از خطرناک‌ترین بخش‌ها در  بزرگراه قندهار- کابل به شمار می‌رود.

بر اساس آمارها، روزانه به طور میانگین در حدود 570 تانکر نفت از این منطقه عبور می‌کنند که بخشی از آن شکار شبه‌نظامیان طالبان می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد که هر ماه حدود 100 کامیون و تانکر نفت تدارکات ناتو در بزرگراه قندهار- کابل به آتش کشیده می‌شود که با تلفات مالی و جانی نیز همراه است.

اکنون بزرگراه قندهار- کابل به جاده مرگ یا گورستان کاروان‌های تدارکاتی ناتو مشهور شده است.

فیلم ذیل صحنه‌هایی از حملات شبه‌نظامیان طالبان را به کاروان‌های تدارکاتی ناتو در بزرگراه قندهار- کابل به تصویر کشیده است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها