امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36113
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، کمیسیون اروپا با هشدار به اسپانیا درباره افزایش مالیات مرزی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، کمیسیون اروپا با هشدار به اسپانیا درباره افزایش مالیات مرزی در جبل الطارق چنین اقدامی را خلاف قوانین اروپا اعلام کرد.

«اولیور بیلی»‌ سخنگوی کمیسیون اروپا در این مورد گفت: پیشنهاد «خوزه مانوئل گارسیا مارگالو» وزیر خارجه اسپانیا درباره افزایش مالیات برای ترددهای مرزی غیر قانونی بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که انگلیس و اسپانیا خودشان اختلافشان را در این مورد حل کنند.

از این روز «خوزه مانوئل باروسو» رئیس کمیسیون اروپایی درباره اختلاف انگلیس و اسپانیا درباره جبل الطارق تماس تلفنی با نخست وزیر اسپانیا داشت. وی هفته گذشته نیز با «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس هم گفت‌وگو کرده بود.

منطقه جبل‌الطارق در منتهی‌الیه جنوبی اسپانیا واقع شده و دولت‌های اسپانیا و انگلیس بر سر حاکمیت بر آن اختلاف دارند. دولت محلی این منطقه اخیرا با هدف سخت کردن دسترسی ماهیگیران اسپانیایی به آب‌های جبل‌الطارق، صخره‌های مصنوعی و موانعی را در این منطقه ایجاد کرده‌اند.

دولت اسپانیا هم بازرسی‌ها در مرز جبل‌الطارق را افزایش داده و تردد خودروها و افراد از مرز را با دشواری مواجه کرده است. این منطقه از 300 سال قبل و در زمان استعمارگری بریتانیا، تحت حاکمیت انگلیس قرار گرفت. اما اسپانیا حاکمیت بریتانیا بر این منطقه را قبول ندارد. علاوه بر این، دو کشور مدت‌هاست بر سر نحوه استفاده از ذخایر دریایی این منطقه، با هم اختلاف دارند.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار