امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36122
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شمشیر و جغرافیا» محمدکاظم کاظمی‬ مجموعه اشعار این شاعر از سال 1370 ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شمشیر و جغرافیا» محمدکاظم کاظمی‬ مجموعه اشعار این شاعر از سال 1370 تاکنون است که سرانجام امروز توسط انتشارات سپیده از زیر چاپ درآمد و به زودی در بازار کتاب توزیع خواهد شد.

از سال 1370 تا کنون چند گزیده شعر از این شاعر و ادیب مهاجر افغانستانی در قالب گزیده اشعار نیستان یا گزیده اشعار نشر تکا منتشر شده بود اما پس از اولین دفتر شعر کاظمی، این دومین دفتر شعر مستقل وی است.

قالب اشعار این کتاب بیشتر غزل است اما چند مثنوی هم در این مجموعه جای گرفته است و مانند دیگر مجموعه‌های این شاعر، مسائل مهاجران افغانستانی در داخل افغانستان و نیز کشورهایی که به آن مهاجرت کرده‌اند، در این کتاب سهم عمده‌ای دارند.

فضای بیشتر اشعار این مجموعه نزدیک به فضای افغانستان در 20 سال اخیر است و سهم اشعار با موضوع آزاد کمتر از اشعار با رویکرد ذکر شده است.

محمدکاظم کاظمی شاعر و نویسنده افغانستانی متولد 1346 خورشیدی است او درس‌خوانده مهندسی عمران است اما با فعالیتهای قلمی به ویژه ویراستاری، همکاری با مطبوعات و نگارش مقالات و کتابهایی در زمینه ادبیات سرشناس و سرآمد شده است.

تاکنون از این شاعر و منتقد ادبی کتاب‌های پیاده آمده‌بودم‌... (مجموعه شعر)، روزنه (مجموعه آموزشی شعر)، شعر پارسی‌، همزبانی و بی‌زبانی، قصه سنگ و خشت‌ (مجموعه شعر)، گزیده غزلیات بیدل‌، کلید درِ باز، رصدِ صبح‌ (خوانش و نقد شعر جوان امروز)، کفران‌ (گزیده اشعار)، مرقّع صدرنگ (صد رباعی از بیدل)، این قند پارسی (فارسی دری در افغانستان امروز) منتشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها