امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3615
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 117
جمشید مرادیان هنرمند مجسمه ساز که در پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به عنوان مدعو حضور دارد در گفت‌‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس ...

جمشید مرادیان هنرمند مجسمه ساز که در پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به عنوان مدعو حضور دارد در گفت‌‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره اثری که در این سمپوزیوم ارائه خواهد کرد گفت: من درون درخت را می‌کاوم تا خوف مقدس درخت را به مردم نشان دهم، این بار به سراغ اسطوره‌ها نمی‌روم و اثر جدیدی را ارائه خواهم کرد.

مرادیان که در سال‌های گذشته سوژه بیشتر آثارش اسطوره‌های ایرانی بوده است، در ادامه توضیح داد: مدتی است دیگر روی اسطوره‌ها کار نمی‌کنم چون قرار نیست یک هنرمند از اول تا آخر با یک سوژه کار کند. حالا هر حسی که به سراغم بیاید، همان را روی چوب کار می‌کنم.

 مرادیان در ادامه اشاره‌ای به عنوان «سمپوزیوم» داشت و افزود:

یکی از ویژگی‌های سمپوزیوم‌ها این است که باید تم و موضوع مشخصی داشته باشد. این کلمه یونانی و باستانی به گردهمایی شبانه یونانیان باستان و گفت وگو کردن درباره یک موضوع مشخص گفته می‌شد و بنابراین در سمپوزیوم‌ها هم باید بر اساس یک موضوع مشخص گردهمایی صورت گیرد.

مرادیان درباره کیفیت کار هنرمندان ایرانی در مقایسه با هنرمندان بین‌المللی گفت: فاصله هنر مجسمه‌سازی ما از دنیا که حدود ۴۰۰ سال است در این زمینه کار کرده‌اند، زیاد است اما با وجود این اگر چه تعداد مجسمه‌سازان ما بسیار اندک است اما از نظر کیفی کار این هنرمندان قابلیت ارائه شدن در سطح بین‌المللی را داراست.

او همچنین درباره مکان برگزاری این سمپوزیوم که در هر دوره فضای جدید برای آن انتخاب می‌شود گفت: تغییر در محل برگزاری سمپوزیوم بسیار خوب است چرا که هدف اصلی از برگزاری سمپوزیوم ارتباط هنرمند با مردم است که با تغییر این محل، امکان حضور و بازدید بخشی از مردم شهر فراهم می‌شود،‌البته سمپوزیومی که در برج میلاد برگزار شد از نظر محل برگزاری و هدف آن که ارتباط با مردم بود، اصلا گزینه مناسبی نبود.

وی افزود: در دیگر کشورها گاهی مکان برگزاری سمپوزیوم کوچه پس کوچه‌های یک شهر انتخاب می‌شود از جمله در ایتالیا که من حضور داشتم یک بار در حیاط یک کلیسا و بار دیگر در کوچه پس کوچه‌های یکی از شهرهای ایتالیا سمپوزیوم برگزار شد.

او درباره مکان نصب مجسمه‌های این سمپوزیوم‌ها هم گفت: به نظر من بهتر است برای مکان نصب مجسمه‌ها با هنرمند آن مشورت کنند، آثار این سمپوزیوم هم از جنس چوب است که البته امکان نصب در فضای باز شهر را ندارد و باید در اماکنی چون سینما، گالری و ... نصب شود.

او همچنین با تأکید بر ارتباط هنرمند با مردم در سمپوزیوم‌ها گفت:  در اغلب سمپوزیوم‌ها دو ساعت از روز کار تعطیل میشود و هنرمند به گفت وگو با مردم می‌پردازد، من هم از مردم تهران می‌خواهم که به این سمپوزیوم بیایند تا از نظر روحی تقویت شوند و نیرو بگیرند.

به گزارش فارس، پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه در پارک نوروز واقع در بوستان آب و آتش با حضور ۳۰ هنرمند ایرانی و خارجی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها