امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36164
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، نتایج نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات «پیو» در خصوص ادامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، نتایج نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات «پیو» در خصوص ادامه کمک‌های آمریکا به مصر در وضعیت کنونی به وجود آمده در «قاهره» نشان داد که 51 درصد از مردم آمریکا خواستار قطع کمک‌های آمریکا به مصر هستند.

این نظرسنجی‌ها همچنین نارضایتی چشمگیر مردم آمریکا به واکنش «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به ناآرامی‌های رو به رشد و خشونت‌های مصر را نشان داد.

در یکی از سوالات نظرسنجی آمده بود که آیا آمریکا باید بودجه کمک سالانه به مصر را به منظور اعمال فشار به دولت مصر قطع کند یا اینکه باید به منظور نفوذ بر آنچه که در مصر در حال رخ دادن است، کمک نظامی به این کشور آفریقایی را ادامه دهد؟

گزارش‌ها حاکی از آن است که ماه گذشته میلادی 13 سناتور آمریکایی به قطع کمک سالانه واشنگتن به مصر رأی دادند اما با کشتار خونین هفته گذشته در «قاهره» و دیگر مناطق مصر بحث ادامه و یا قطع کمک سالانه آمریکا به ارتش مصر مطرح شده است.

به گزارش واشنگتن‌پست، حامیان جدید قطع کمک به مصر شامل «جان مک کین»، «کلی آیوت» و «جک رید» از اعضای کمیته نیروهای مسلح سنا هستند.

طبق نتایج نظرسنجی به دست آمده از مرکز تحقیقاتی «پیو»، 50 درصد از آمریکایی‌ها بر این باورند که اوباما در قبال مصر موضع مستحکمی را اتخاذ نکرده است و تنها 12 درص از پاسخ‌دهندگان بر این باورند که اوباما به اندازه کافی در قبال حوادث اخیر مصر محکم بوده است و 6 درصد گفتند که اوباما بیش از اندازه در قبال حوادث مصر موضع محکمی داشته است و 32 درصد نیز نظر خاصی نداشتند.

بر اساس این گزارش، 56 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی مرکز تحقیقاتی پیو تأکید کردند که اوباما نتوانسته شرایط در مصر را تحت کنترل درآورد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها