امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36171
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 98
محمد حقی عضو هیئت مدیره کتابستان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: کتابستان پخش متمرکز ...

محمد حقی عضو هیئت مدیره کتابستان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: کتابستان پخش متمرکز کتاب‌های «از خود تا خدا»، «لذت حضور» و «خانواده و تربیت مهدوی»  آثاری از حجت‌الاسلام مجتبی آقاتهرانی را در سراسر کشور آغاز کرده است.

وی افزود: در ادامه این طرح، این سه کتاب با سه هزار نسخه تجدید چاپ شده‌اند اما طبق نرخ تورمی کتاب‌ها کتاب‌ها قیمت‌گذاری نشده‌اند  و قیمت‌ها پایین‌تر از عرف بازار است.

به گزارش فارس، کتاب «از خود تا خدا» نوشته حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی در کتابستان به چاپ ششم رسید.  این کتاب مباحث خود شناسی را به عنوان اولین و مهم‌ترین گام در مسیر خودسازی، کمال و خداشناسی مورد تحقیق و بررسی قرار داده  است.

این اثر ارزشمند می‌کوشد تا حدیث «من عرف نفسه فقد عرف ربّه» را در محورهای گوناگون به اثبات برساند و هم چنین خط بطلانی بر عقیده عدم شناخت خود و خدا بکشد.

این کتاب در مقابل کتاب‌های دیگر که در حوزه اخلاق اسلامی نوشته است بسیار جایگاه ویژه ای دارد چرا که قابل استفاده برای تمام سطوح مختلف مردم است و بسیار موجز و نکته سنج به آموزش ناب‌ترین نکات اخلاقی و دینی پرداخته تا انسان را به خدا نزدیک کند.

کتاب «از خود تا خدا » در برگیرنده مباحث متعددی در زمینه ابعاد وجودی انسان، گونه‌های رفتاری، مباحث مربوط به اراده و عوامل ضعف یا تقویت آن، آثار و موانع خودشناسی است. هم چنین در فصلی مجزا تحت عنوان پرسش و پاسخ به سوالات مختلف در زمینه خودشناسی و خودسازی پاسخ داده می‌شود.

 کتاب «لذت حضور» اثری دیگر از این نویسنده نیز به چاپ ششم رسیده است. کتاب «لذت حضور» تالیف حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی با ارائه ی راهکارهایی عملی در زمینه ی ایجاد حضور قلب در عبادات و تبیین روش های تقویت حضور روحانی انسان در پیش گاه حضرت حق در اثنای عبادات به ویژه نماز، بر آن است تا ما را لذت حضور بچشاند.

در این  کتاب موضوعات و مباحثی همچون راهی برای فراغت دل، توجه به ارزش عبادت، توجه به امام زمان(عج)، ولایت، روح نماز، حرمت نماز، حضور قلب، چگونگی توجه در نماز، مراتب حضور قلب در نماز، حقیقت خضوع، توفیقی بودن عبادات، وحی راه تشخیص چگونگی ارتباط با خدا، آثار سلوک، تجسم اعمال، تجسم اعتقادات، عمل به تقوای فقهی، غنای نفس و… مورد بررسی قرار گرفته شده است.

کتاب «خانواده و تربیت مهدوی» اثر دیگری از این نویسنده به چاپ هفتم رسیده است. کتاب خانواده و تربیت مهدوی نوشته حجج الاسلام و المسلمین مرتضی آقا تهرانی و محمد باقر حیدری کاشانی است.

این کتاب با بررسی سیمای خانواده در نظام هستی، سیره نبوی و در آخرالزمان؛ به نقش خانواده و بسط اهمیّت خانواده در تربیت فرزندان پرداخته و به بیان راهکارهای تربیت نسلی مهدی یاور و منتظر می‏پردازد.

بررسی جایگاه خانواده در سیره نبوی ،دکترین تربیتی مهدویت، عوامل تاثیرگذار در فرآیند تربیت مهدوی، انتخاب همسر مهدوی، تقاضای فرزند مهدوی، مراقبت های دوران جنینی، دوران عشق آفرینی و نوجوانی و شیوه های تربیت، خدا محوری وموحد پروری و انتخاب الگوهای خانوادگی همه از موضوعاتی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب که در 3هزار جلد تجدید چاپ شده، می‌توانند با شماره 02537839406  تماس بگیرند یا به سایت کتابستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها