امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3619
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 122
رضا گوران سخنگوی کانون کارگردانان خانه تئاتر در گفت‌و گو با خبرنگار تئاتر فارس در رابطه شرایط فعلی تالار مولوی و انفعالی که گریبانگیر این مجموعه ...

رضا گوران سخنگوی کانون کارگردانان خانه تئاتر در گفت‌و گو با خبرنگار تئاتر فارس در رابطه شرایط فعلی تالار مولوی و انفعالی که گریبانگیر این مجموعه تئاتری شده است، اظهار داشت: علیرغم اینکه در مراسم کانون کارگردانان خانه به استعفای سعید اسدی و اتفاقات تالار مولوی واکنش‌ نشان دادیم اما خیلی تأسف برانگیز است که بعد از آن واکنش هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نه استعفای سعید اسدی که از روی ناچار و به دلیل وضعیت ناگوار بوده است پذیرفته نشده که بابت آن خوشحالم و نه فکری برای تالار مولوی انجام شده است و همچنان مولوی بلاتکلیف است زیرا هیچ اجرایی در آنجا صورت نمی‌گیرد. 

این نویسنده و کارگردان تئاتر با بیان اینکه فعالیت در تئاتر حرفه‌ای بسیار سخت شده است، گفت: مگر چند سالن فعال و استاندارد تئاتر داریم که حالا یکی از آنها می‌تواند به حالت تعلیق درآید و هیچ اجرایی در آن اتفاق نیافتد. ضمن اینکه با این شرایطی که کار کردن در تئاتر حرفه‌ای به دلیل تقاضاهای بسیار و کمبود سالن سخت شده است. بنابراین تالار مولوی راه مناسبی بود تا گروه‌های خوب دانشجویی بتوانند آثارشان را به صحنه ببرند که گاهی واقعا اجراهای فوق‌العاده‌ای را در آنجا شاهد بودیم.

کارگردان نمایش «هملت» تصریح کرد: در حال حاضر این امکان هم از گروه‌های دانشجویی گرفته شده است و از یک طرف همواره گفته می‌شود «حمایت می‌کنیم» اما از طرف دیگر خلاف آن صورت می‌گیرد.

گوران اظهارداشت: بهترین راه‌حل این است که هر چه زودتر تکلیف تالار مولوی مشخص شود و مدیری که خوب و مفید کار کرده و کارنامه فعالیتش در این مدت کوتاه موفق بوده است، جای تعجب دارد که باید با چنین وضعیتی مواجه شود و نمی‌فهمم که این اقدامات و وضعیت تالار مولوی در راستای چه سیاستی است؛ چرا کسی که خوب کار کرده است در حالت انفعال به سر می‌برد.

کارگردان نمایش «ابرهای پشت حنجره» استعفای یک مدیر موفق و عدم اجازه فعالیت به او را یک پدیده جدید خواند و گفت: من در جزئیات سیاست‌گذاری مدیران نیستم و اصلا تمایلی هم به آن ندارم زیرا برای کارم آن قدر دغدغه دارم که به آنجا نمی‌رسد. من خروجی را می‌بینم و خروجی این است که با استعفای مدیری موافقت نمی‌شود اما قدرت فعالیت هم به او داده نمی‌شود؛ این خود یک پدیده جدید است. ضمن اینکه تالار مولوی پایگاهی برای گروه‌های دانشجویی است که در واقع سالن حرفه‌ای به آن سخت راه ورود می‌دهند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: تالار مولوی در واقع یک آلترناتیو در تئاتر ایران است که گروه‌های دانشجویی را در شکل و شمایل حرفه‌ای ساپورت می‌کند تا آنها بتوانند اجراهای حرفه‌ای داشته باشند؛ گرفتن این آلترناتیو از تئاتر ایران یک اشتباه بزرگ و محض است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار