امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36195
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم تودیع و معارفه وزیر تعاون، کار و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم تودیع و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آرزوی توفیق برای علی ربیعی، اظهار داشت: وی چهره شناخته‌شده و مورد توجه بوده که کارش را با موفقیت انجام داده و سابقه درخشانی در این راستا دارد.

وی ادامه داد: اعتماد کامل از سوی رئیس‌جمهور به وی وجود دارد و نیز از اعتماد مجلس برخوردار است.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه وزیر جدید، کار بزرگی را برعهده گرفته است، گفت: در گذشته این وزارتخانه 3 وزارت مستقل بوده که به دلیل موقعیت سال‌های گذشته، در هم ادغام شده و اکنون حجم کارهای تعریف‌شده در این بخش بسیار زیاد است و سازمان‌های بسیاری زیرمجموعه آن هستند و چشم میلیون‌ها زن و مرد در کشور به اقدامات این وزارتخانه دوخته شده است.

جهانگیری با بیان اینکه تأمین اجتماعی سازمان بسیار بزرگی است که شاغلین و بازنشستگان با آن در ارتباط هستند، گفت: در سال‌های گذشته چالش‌ها و حاشیه‌هایی ایجاد شده که در مجموع یک سازمان را فرسوده می‌کند و در این راستا مشاهده شد که دولت یک تصمیمی گرفت و مجلس در تقابل با آن تصمیم دیگری را اتخاذ کرد که این موضوعات محل اختلافات شد و درنهایت افرادی که نیاز به خدمات آن سازمان داشتند ضرر می‌کردند. امیدواریم از این حواشی دور باشیم و سازمان‌ها بتوانند کار تخصصی خود را انجام دهند.

وی تاکید کرد: در سازمان تأمین اجتماعی باید  از مدیران متخصص که تسلط کامل به کار داشته باشند، استفاده کرد و دیگر جای آزمون و خطا نیست.

وی افزود: تسلط مدیر و پاک‌دستی، همچنین سابقه شفاف ضرورت دارد و اگر ابهامی در کار باشد، دیر یا زود با حواشی روبه‌رو می‌شویم که کار را کند می‌کند.

جهانگیری اشتغال را جدی‌ترین مسئله پیش روی کشور دانست و گفت: البته در کنار آن تورم نیز بسیار مهم است و جامعه و طبقه ضعیف از اشتغال و تورم رنج می‌برند.

معاون اول رئیس‌جمهور به سیاست‌های کلان در بخش‌های مختلف دولت اشاره و تصریح کرد: در صورتی که این سیاست‌ها در تعارض با یکدیگر باشد، مشاهده می‌شود مثلاً با رونق اشتغال و تزریق نقدینگی، تورم ایجاد خواهد شد و برعکس در صورتی که حمایت‌های لازم و تسهیلاتی از اشتغال نشود، بیکاری اوج می‌گیرد و مهم این است که مجموعه و ستاد اقتصادی دولت با همفکری اساتید دانشگاهی‌ و کارشناسان سیاست‌های کلانی را تدوین کنند تا همزمان مسئله تورم و اشتغال حل شود.

جهانگیری با تاکید بر سهم عمده و کلیدی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اشتغال، بیان داشت: باید فضایی ایجاد شود که همه احساس امنیت در سرمایه‌گذاری، تولید و خدمات داشته باشند.

به گفته معاون اول رئیس‌جمهور، بنگاه‌ها به ظرفیت کامل نیاز دارند و هم اکنون بنگاه‌هایی را می‌شناسم که ظرفیت‌های آنها 1000 نفر بوده و با 200 نفر مشغول فعالیت هستند که اقدام اضطراری دولت، رسیدگی به امور این بنگاه‌ها است.

وی در خصوص بخش تعاون عنوان کرد: بخش تعاون در کنار بخش دولتی و خصوصی بوده که اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.

جهانگیری به ضرورت سه‌جانبه‌گرایی به معنای واقعی اشاره کرد و گفت: نیروی کار به عنوان سرمایه بنگاه‌ها عامل اصلی است و اگر با مشکل مواجه شود، تولید کند خواهد شد و سه‌جانبه‌گرایی از موضوعاتی است که باید به طور جدی به آن پرداخته شود.

انتهای پیام/ آ  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها