امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36197
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 178
حجت‌الاسلام محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

حجت‌الاسلام محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به شاخص مجلس برای عدم رای اعتماد به وزرایی که نقش مؤثری در فتنه 88 داشتند، اظهار داشت: متاسفانه جناب آقای روحانی نسبت به این سه وزیری که رأی نیاورد، بررسی لازم را انجام نداد و افرادی که در فتنه موضع خوبی نداشتند را به عنوان وزیر معرفی کرد.
 
حجت‌الاسلام رجبی با بیان اینکه معرفی افراد مؤثر در فتنه به عنوان وزیر یک نقص محسوب می‌شود، ادامه داد: این ناشی از مشورت اشتباه مشاوران آقای روحانی یا کم دقتی اوست که به نظر می‌رسد باید با دقت بیشتری افراد دلسوز را برای وزارت معرفی کند.
 
قائم‌مقام مؤسسه امام خمینی، با تاکید بر اینکه انتخاب افرادی که در مسئله‌سازی علیه نظام و انقلاب دست داشته‌اند به عنوان وزیر، پذیرفتنی نیست، گفت: مجلس قطعاً باید نسبت به مسئله فتنه توجه کند، چرا که این نه یک حادثه کوچک بلکه مسئله براندازی نظام بود از این رو کسانی که موضع خود را درباره فتنه شفاف و جبران نکرده‌اند، صلاحیت گرفتن پست وزارت را ندارند.
 
وی به همکاری مجلس با دولت جدید اشاره کرد و افزود: ما در کشور افراد کاردان و متخصص کم نداریم اما در عین حال می‌بینیم که افرادی با سن و سال بالا که نشاط لازم را ندارند، معرفی می‌شوند.
 
حجت‌الاسلام رجبی در عین حال یادآور شد: ممکن است که سن و سال وزرای پیشنهادی قابل اغماض باشد اما کسانی که با جریان ضد نظام در سال 88 همسویی داشته‌اند، صلاحیت سیاسی برای تصدی وزارتخانه را ندارند، از این رو باید درباره افراد تحقیقات لازم صورت گیرد.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به کارگیری افرادی که با براندازان تعامل داشته‌اند را به ضرر دولت یازدهم و کشور دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم که رئیس جمهور در معرفی 3 وزیر جدید به جوانگرایی، تخصص و عدم گرایشات حزبی توجه کند.
 
وی پاک‌دستی را در کنار مرزبندی با فتنه یکی از شاخص‌های مهم عنوان کرد و گفت: خط قرمز مجلس، ملت و نظام موضوع فتنه است بنابراین روحانی باید به این خط قرمز توجه کرده و افرادی توانمند و متخصص را که متعهد به نظام و انقلاب هستند برای کابینه خود معرفی کند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها