امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36207
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار علی مویدی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس اطلاعات ما، افزایش کشت در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار علی مویدی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس اطلاعات ما، افزایش کشت در افغانستان نگران کننده است و به صورت افسار گسیخته گسترش پیدا می‌کند این در حالی است که کشورهایی که به بهانه استقرار امنیت به این کشور وارد شده‌اند، کاهش سطح زیر کشت را در برنامه‌های خود ندارند، لذا نگرانی ما همچنان در خصوص کشت و تولید مواد مخدر در افغانستان به قوت خود باقی است.

وی در خصوص اقدامات پلیس کشور افغانستان نیز اظهار داشت: متاسفانه اقدام موثر و مثبتی از سوی مسئولان کشور افغانستان مشاهده نشده بلکه تنها اقدامات سطحی انجام می‌گیرد که تاثیرگذار نیست.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، تصریح کرد: در مرز و جداره مرز اقدامات ما هر روز گسترده و تخصصی‌تر می‌شود اما به تناسب تلاش نیروی های پلیس، قاچاقچیان نیز هر روز شگرد و مسیرهای ترانزیت را تغییر می‌دهند.

به گفته این مقام انتظامی، با وجود تلاش‌های قاچاقچیان و همچنین افزایش سطح زیر کشت مواد مخدر، عزم و اراده ماموران پلیس کم نشده به طوریکه طی 4 ماهه امسال بیش از 165 تن مواد مخدر کشف شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل افزایش 28 درصدی کشفیات مواد مخدر را در کشور شاهد هستیم.

مویدی ادامه داد: طی 4 ماهه گذشته بیش از 30 نفر از قاچاقچیان که سعی داشتند با درگیری‌های مسلحانه، ناامنی را در منطقه ایجاد کنند به هلاکت رسیدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه 10 درصد افزایش داشته است و در این درگیری‌ها نیز 4 تن از نیروهای پلیس به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تعاملات اخیر این پلیس با مسئولان مبارزه با مواد مخدر کشورهای مختلف جهان گفت: مواد مخدر پدیده جهانی است که تنها کشور ما درگیر آن نیست بلکه تمامی کشورهای جهان با آن دست به گریبان هستند بنابراین برای برخورد با این پدیده نیازمند تعاملات جهانی هستیم که در سایه این نشست‌ها و مذاکرات انجام می‌شود.

سردار مویدی، تاکید کرد: باید به منظور ایجاد عزم و اراده جهانی در راستای برخورد با مافیای مواد مخدر تلاش کنیم. خوشبختانه کشور و پلیس جمهوری اسلامی ایران، در دنیا به عنوان یک کشور صاحب نظر و دارای تجربه و تخصص مطرح است بنابر این با برگزاری مذاکرات و نشست‌های بین‌المللی، سعی داریم تا بخشی از تلاش و زحمات ایران را در را ه مبارزه جهانی با مواد مخدر به گوش جهانیان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه پلیس در سال گذشته نشست‌های فراوانی با مسئولان مبارزه با مواد مخدر کشورهای دنیا داشته است، به سایت پلیس گفت: در حاشیه این دیدارها، تفاهم‌نامه‌های زیادی نیز به امضاء رسیده همچنین از آنجا که مواد مخدر صنعتی هر روز در حال تغییر شکل و ماهیت است، نیازمند آخرین اطلاعات از دیگر کشورها هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها