امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36209
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مالزی اینسایدر، دیوان عالی فدرال مالزی، حکم استرداد سجاد فرهادی، تبعه ایرانی تحت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مالزی اینسایدر، دیوان عالی فدرال مالزی، حکم استرداد سجاد فرهادی، تبعه ایرانی تحت تعقیب آمریکا که از سوی یک دادگاه این کشور صادر شده و براساس آن به وزارت کشور مالزی اجازه استرداد وی به آمریکا را می داد، را رد و این تبعه ایرانی را آزاد کرد.

قاضی «تان رائوس شریف» که ریاست هیات منصفه 5 نفره را برعهده داشت گفت: دادگاه نمی‌تواند شخصی که دستور آزادی او صادر شده است را همچنان در بازداشت نگه دارد.

براساس این گزارش، دیوان عالی مالزی تقاضای تعلیق اجرای حکم دادگاه عالی این کشور که دستور آزادی سجاد فرهادی را داده بود، نپذیرفت و حکم به آزادی او داد اما ساعتی بعد از صدور این حکم دادخواست دیگری علیه فرهادی در دیوان فدرال مالزی ارایه شد.

رائوس در حکمی اعلام کرد که کیفرخواست دادستان کل قادر به اثبات شرایط ویژه‌ای که تعلیق اجرای حکم را توجیه کند، نبود. به علاوه دو ماده قانونی یعنی مواد 311 و ماده 57  که در این کیفرخواست به آن ها ارجاع شده بود در اینجا قابل اعمال نیست.

سجاد فرهادی 34 ساله دانشجوی دکتری در یک دانشگاه خصوصی به دلیل نقض قوانین مهاجرت مالزی بازداشت شده بود و زمان بازداشت او چهارشنبه هفته گذشته پایان یافت.

این درحالیست که آمریکا نیز طی یادداشتی دیپلماتیک به دولت مالزی، فرهادی را به نقض تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، قاچاق کالا و اتهامات دیگر متهم کرده بود.

رائوس افزود: دادگاه هیچ چاره‌ای ندارد به جز اینکه حکم بازداشت را لغو کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها