امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3621
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها «پدری از حلب» به دمشق آمده است تا از شخصیتی داستانی به شخصیتی دراماتیک تبدیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها «پدری از حلب» به دمشق آمده است تا از شخصیتی داستانی به شخصیتی دراماتیک تبدیل شود.

سریال «حادثه در دمشق» برگرفته از رمانی به نام «پدری از حلب» در منزلی قدیمی در منطقه «باب شرقی» دمشق در حالی مراحل فیلمبرداری خود را طی می‌کند که در بیرون از لوکیشن‌ها دشمنان سوریه به سرود تخریب و مرگ و تیم سازنده سریال سرود زندگی و حیات می‌سرایند.

بنابر این گزارش، سریال «حادثه در دمشق» به دو دوره زمانی بین سال‌های 1947 و 1948 میلادی یعنی دوران نکبت و تاسیس رژیم صهیونیستی و دوره دیگری در سال 2001 و به‌ویژه حادثه 11 سپتامبر و تاثیر آن در وضعیت جهان عرب می‌پردازد و در متن آن مجموعه حوادث دراماتیک و داستان‌های اجتماعی رخ می‌دهد.
 

* کارگردان: وقتی برای فیلمبرداری از خانه خارج می‌شویم نمی‌دانیم آیا به خانه برمی‌گردیم یا نه
 

باسل الخطیب کارگردان سوری فلسطینی‌الاصل در این باره به روزنامه السفیر لبنان گفته است: شرایط فیلمبرداری ما خیلی خیلی بی‌سابقه است؛ وقتی برای فیلمبرداری از خانه خارج می‌شویم نمی‌دانیم آیا به خانه برمی‌گردیم یا نه اما به همه آنچه انجام می‌دهیم ایمان داریم و کار خود را مثل دیگر بخش‌های جامعه سوریه ادامه می‌دهیم.
 
 
 
کارگردان سریال مشهور «پیام‌های عشق و جنگ» درباره کار جدید خود و علت انتقال داستان از حلب به دمشق، نیز گفته است: وضعیت امنیتی در حلب اسف‌ناک است اما ضروری نبود که حلب را در دمشق بازسازی کنیم چراکه داستان ضرورتا مرتبط با حلب نیست بلکه می‌تواند در هر شهری از شهرهای سوریه اتفاق بیافتد.

وی افزوده است: فیلمبرداری در دمشق نه تنها از بعد دراماتیک کم نکرده بلکه عمق بیشتری به حوادث اجتماعی و سیاسی این داستان داده است.
 

* ارتباط اشاره‌گونه به حوادث اخیر سوریه در سریال «حادثه در دمشق»
 

الخطیب با بیان اینکه سریالش اقتباس کاملی از کتاب «پدری از حلب» نیست، تاکید کرده است: در  این سریال که نگاهی گذرا به زندگی اجتماعی و سیاسی سوریه و وشام در پایان 1947 دارد، داستان یهودیان شام در سوریه نیز مطرح می‌شود که در آن تاثیر حوادث ما قبل تشکیل اسرائیل بر جامعه سوریه و از جمله خانواده‌های یهودی که در همزیستی خوبی با دیگران داشته‌اند به تصویر کشیده می‌شود.

سازنده سریال «العالبون 1» در این باره افزوده است: ما علیه تفکر صهیونیستی هستیم نه علیه یهودیت و در این بین شخصیت‌های یهودی مشهوری چون چارلی چاپلین، انیشتین و یا راشل کوری بوده اند که یهودی بوده اما مخالف صهیونیست‌ها بوده‌اند.

وی همچنین درباره رابطه بین سریالش و حوادث اخیر در سوریه گفته است: وقتی این دو دوران را به تصویر می‌کشیم نمی‌توانیم آنچه که امروز در سوریه می‌گذرد را کنار بنهیم و درباره آنها سخن نگوییم اما من مخالف این هستم که قرائت خود را ارائه دهم بلکه به اشاره‌هایی در این باره اکتفا می‌کنیم تا بیننده خود آنها را دریابد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها