امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36213
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، «بکر بوزداق» معاون نخست‌وزیر ترکیه در دومین روز با انتشار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، «بکر بوزداق» معاون نخست‌وزیر ترکیه در دومین روز با انتشار بیانیه‌ای با لحنی شدید اقدام  دولت و ارتش مصر را به شدت سرزنش کرد.

در این بیانیه آمده است که دولت‌های منطقه که از کودتا در مصر حمایت می‌کنند و مدعی هستند این اقدام را برای اداره بهتر کشور انجام می‌دهند، در واقع هدف آنها به قدرت رساندن عروسک‌هایی است که با آنها بتوان کشور را راحت‌تر از شیوه‌ای دموکراتیک اداره کرد.»

بوزداق گفت: «حکومت‌‌های سلطنتی فراوانی اطراف مصر وجود دارند. مردم این کشورها با دیدن آنچه در این کشور رخ داد می‌گویند که ببینید در مصر چه رخ داد و موفقیت بزرگی به دست آمد. بنابراین چرا این اتفاق برای ما نیافتد. از این رو مشخص است که ساختارهایی با محوریت  خواسته‌های مردم، حقوق بشر و دموکراسی در منطقه شکل بگیرد. در واقع یک نفر باید کور باشد تا اینها را نبیند. چرا که اینها مسایل روشنی هستند.»

وی افزود: «در روش‌های دموکراتیک قدرت به وسیله مردم  منتقل  می‌شود، اما وقتی شما به وضعیت مصر نگاه کنید، آنهایی که به السیسی قدرت داده‌اند، می‌خواهند آن را از وی بازپس بگیرند.»‌

به تازگی منابع خبری، از نشست فوق‌العاده میان «عبدالله گل» و «رجب طیب اردوغان» درباره مصر در کاخ ریاست‌جمهوری «طرابیا» در استانبول خبر داده بودند و زمان آن را دیروز اعلام کرده بودند اما گویا این نشست که گفته می‌شد، قرار است «احمد داوود اوغلو» نیز در آن حضور یابد، به تاخیر افتاده و مکان آن نیز به کاخ ریاست جمهوری «جانقایا» تغییر یافته است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها