امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36214
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ینگلاک شیناواترا» نخست‌وزیر کشور تایلند که روز گذشته برای یک دیدار رسمی و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ینگلاک شیناواترا» نخست‌وزیر کشور تایلند که روز گذشته برای یک دیدار رسمی و شرکت در کنفرانس بین‌المللی آب در رأس هیئتی وارد تاجیکستان شده بود، امروز (29 مرداد) با امضای یک سند همکاری و بیانیه مشترک به سفر خود پایان داد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان در بیانیه‌ای افزود: این سند در پایان دیدار و مذاکرات نخست‌وزیر تایلند با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان به امضا رسید.

به گفته این منبع نخست‌وزیر تایلند و رئیس جمهور تاجیکستان پس از مراسم امضای توافقنامه بین ‌دولتی لغو ویزا برای دارندگان گذرنامه‌های دیپلماتیک، رسمی و خدماتی و بیانیه مشترک در نشستی با خبرنگاران نتایج مذاکرات و امضای این سند را برای توسعه روابط مهم دانستند.

به گفته این منبع مسائل اقتصاد، تجارت، ارتباطات و سرمایه‌گذاری و همچنین همکاری‌های فرهنگی و انسانی نیز در محور این مذاکرات بود.

نخست‌وزیر تایلند و رئیس جمهور تاجیکستان به‌منظور گسترش روابط به‌ ویژه در بخش گردشگری و در مورد راه‌اندازی پروازهای مستقیم میان شهر دوشنبه و بانکوک توافق کرده‌اند.

این 2 مقام عالی‌رتبه تایلند و تاجیکستان در این نشست تبادل نظر درباره مسائل امنیت منطقه‌ای را از دیگر محورهای مذاکرات دانسته و مواضع خود در همه مسائل مهم جهانی و راه‌حل‌های برخی از مشکلات موجود تأکید کردند.

به گفته منابع رسمی دیدار و مذاکرات با «عاقل عاقل‌اف» نخست‌وزیر تاجیکستان و همچنین «شکورجان ظهوراف» رئیس مجلس نمایندگان این کشور از دیگر محورهای برنامه سفر رسمی شیناواترا در دوشنبه بود.

نخست‌وزیر تایلند که با سفر رسمی وارد تاجیکستان شده در بخش دیگر برنامه بازدید 2 روزه خود امروز (29 مرداد) در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی سطح عالی همکاری مسائل آب شرکت می‌کند.

بنابراین گزارش روابط دیپلماتیک «دوشنبه» با تایلند سال 1992 آغاز شده و بیش از 20 سال گذشته بین 2 کشور حدود 10 سند به ‌منظور ایجاد زمینه حقوقی روابط دوجانبه به امضا رسیده‌ است.

براساس آمار رسمی، حجم تجارت تاجیکستان و تایلند در سال گذشته با 1.9 درصد افزایش اندکی بیش از 50 میلیون دلار را تشکیل داده‌ است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها