امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36218
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، علیرغم تنش‌های موجود در روابط واشنگتن و پکن، وزرای دفاع چین و آمریکا امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، علیرغم تنش‌های موجود در روابط واشنگتن و پکن، وزرای دفاع چین و آمریکا امروز دوشنبه بر توسعه مبادلات نظامی و برگزاری رزمایش به عنوان بخشی از روابط پایدار میان دو طرف تاکید کردند.

براساس این گزارش، «چاک هیگل» رئیس پنتاگون و «چانگ وانگ کوان» وزیر دفاع چین درباره سفر مقامات ارشد آمریکایی به پکن، رزمایش مشترک برای مقابله با دزدان دریایی در نزدیکی آب‌های سومالی و یک رزمایش بشردوستانه در نزدیکی هاوایی توافق کردند.

رویترز نوشت: دیدار و مذاکره وزرای دفاع آمریکا و چین که در ساختمان پنتاگون صورت گرفت نشان دهنده تلاش دوجانبه برای بررسی راه‌های سازنده برای مقابله با حملات سایبری علیه سازمان‌های دولتی و تجاری دو کشور است.

هیگل و وانگ در این دیدار درباره توسعه و ارتقای روابط نظامی تاکید کردند.

وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: هدف ما ساختن اعتماد بین ارتش‌های دو کشور از طریق همکاری است.

وزیر دفاع آمریکا نیز ضمن استقبال از همکاری نظامی با آمریکا در آسیا-اقیانوسیه از افزایش حضور نظامی این کشور در این منطقه و احیای روابط نظامی واشنگتن با متحدان سابقش ابراز نگرانی کرد.

مقامات آمریکا و فیلیپین اخیرا درباره افزایش حضور نظامی آمریکا در فیلیپین به توافقاتی دست یافتند.

باراک اوباما در سال 2011 از تغییر استراتژی نظامی آمریکا از خاورمیانه با آسیا-اقیانوسیه خبر داده بود. این تصمیم آمریکا با واکنش دولت چین مواجه شد. پکن معتقد است که هدف چرخش استراتژی نظامی آمریکا چین است.

وزیر دفاع چین در این زمینه گفت: افزایش تحرکات نظامی و اقدامات مشابه باعث پیچیده شدن اوضاع در منطقه می‌شود. ما امیدواریم که هدف این استراتژی علیه کشور خاصی نباشد.

چین با کشورهایی نظیر فیلیپین و ژاپن در دریای چین شرقی و چین جنوبی اختلاف دریایی دارد.

وانگ در این زمینه از واشنگتن خواست که بر موضع خود که اتخاذ بی طرفی درباره اختلافات ارضی منطقه است پایبند باشد و تاکید کرد که این اختلافات باید بدون استفاده از زور حل و فصل شود.

وزیر دفاع چین به منظور دیدار و گفتگو با مقامات آمریکایی از روز گذشته در واشنگتن به سر می‌برد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها