امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36222
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، مقامات ارشد «شین‌بت» (اداره امنیت داخلی اسرائیل) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، مقامات ارشد «شین‌بت» (اداره امنیت داخلی اسرائیل) می‌گویند حدود 15 گروه سلفی مختلف وابسته به القاعده، در صحرای سینا فعالیت می‌کنند. این مقامات ادعا کرده‌اند که هدف اصلی دستکم چهار گروه از این نیروها، حمله به نیروهای مرزی اسرائیل و شلیک راکت به سمت مواضع اسرائیلی‌هاست. «شین‌بت» تعداد افراد فعال در صحرای سینا را تا چند صد نفر و دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل تعداد آن‌ها را تا چند هزار نفر تخمین زده‌اند.

به ادعای شین‌بت، بخشی از این افراد اتباع خارجی از مناطقی چون عربستان، یمن و نوار غزه هستند، اما اغلب آن‌ها بادیه‌نشین‌های بومی صحرای سینا هستند که عقاید افراطی دارند. یک مقام اسرائیلی می‌گوید خارجی‌ها انگیزه و محرک اصلی فعالیت‌ها در این منطقه هستند، اما عمده فعالیت‌ها بر عهده بومیان صحرای سینا است.

هاآرتص نوشته است که فعالیت‌های گسترده این گروه‌ها در صحرای سینا، ارتش و دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل را به واکنش واداشته است. در حال حاضر «شین‌بت» مسئول مبارزه با حملات احتمالی از صحرای سینا شده و دستگاه اطلاعاتی ارتش هم وظیفه جمع‌آوری اطلاعات را عهده‌دار شده است.

«شین‌بت» اخیرا واحدی جدید را نیز برای خنثی‌سازی حملات در صحرای سینا به راه انداخته که به نوشته «هاآرتص» میزان نیروهای به کارگرفته‌شده در آن، با تعداد نیروهایی که در کرانه باختری فعال هستند، برابری می‌کند و حتی شاید بیشتر هم باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها