امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36226
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایوب آقاخانی نویسنده و کارگردان نمایش «نام همه مصلوبان عیسی است» طی یادداشتی اختصاصی موارد را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ایوب آقاخانی نویسنده و کارگردان نمایش «نام همه مصلوبان عیسی است» طی یادداشتی اختصاصی موارد را در خصوص این نمایش خاطرنشان کرد که متن ان به شرح زیر است:
 
امروز بار دیگر گروه تئاتر «پوشه»، روی صحنه است. با نمایشی دیگر: «نام همه مصلوبان عیسی است.» آن هم در روزگار سختی و تنگناهای عرصه فرهنگ، اقتصاد، ممیزی، نظارت، جلب مخاطب درگیر مسائل اقتصادی و...

به گمانم، ناگفته پیداست که چه رنجی پشت این روی صحنه بودن هست؛ بالاخص اگر به این نکته فکر کنی که نمایش جدید گروه تئاتر «پوشه»، سیرک و کارناوال و بزک و دوزک‌های عوام‌فریب نیست؛ بازی‌های روشنفکرانه متداول را هم ندارد. یک داستان ساده است که از حرف‌های جهان‌شمول هم غافل نشده. داستانی پیوندخورده با تاریخ و بازی‌های سیاسی. به مخاطب ایرانی نظر دارد و به دغدغه‌های جهانی. عشق به تئاتر و سینما و عشق به رصد جهان پیرامون و جامعه‌ای که در آن زیست می‌کنی، موج می‌زند؛ آن هم با حضور یازده بازیگر و بیست‌وپنج عامل اجرایی که هیچ کدامشان دغدغه‌ای جز ارائه کار سالم، شریف و علمی و قابل دفاع ندارند.

بیایید و تلاش ناهید مسلمی نازنین را روی صحنه ببینید، سرخوشی هنرمندانه بهرام ابراهیمی در نقش خود و نظم و آداب سخت‌گیرانه حبیب دهقان‌نسب، جوانی و طراوت سام کبودوند و خیام وقار کاشانی، فروتنی شایسته ستایش بهرام سروری‌نژاد، انگیزه و تلاش ستودنی امیرعلی دانایی و کیوان خانبگی و دلبری و طنازی وحید نفر عزیز و کوشش سخت و شایسته اعتنا و هدفمند مرجان شیرمحمدی که به بهانه این نمایش که متنش را بسیار دوست دارد، به خانواده تئاتر پیوسته و شاید کلیدی برای پیوند تئاتر و سینما باشد. راهی که در کار پیشینم، «رویاهای رام‌نشده»، امیرعلی دانایی پیمود و امروز دوست عزیز من است و عضوی دیگر از نمایش دومی که با حضورش روی صحنه رفته. مفتخرم که این بار برخلاف همیشه کنار این عزیزان هم‌بازی هم هستم. دوست داشتن این نمایش برای من سخت نیست. عناصرش را دوست دارم؛ افرادش را دوست دارم؛ حال و هوای اثر و پشت صحنه‌اش را دوست دارم؛ ادای دینم به سینما را هم دوست دارم.
ادای دینی که با حضور سینماگرانی شایسته در کنار پروژه، مثل بهروز افخمی توانا، سعید شاهسواری صاحب سبک، الهام صالحی چیره‌دست و کیوان معتمدیِ ریزبین که هر کدام با حضورشان کنار این نمایش برکتی به کار افزوده‌اند.

«نام همه مصلوبان عیسی است.» درباره من و تو است. درباره هر کسی که هنوز قلبش برای جهان، برای عدل، برای عشق می‌تپد؛ حتی اگر نامش «عیسی» نباشد! در این روزگار رواج آرام آرام شارلاتانیزم در هنر و تئاتر، دوست داریم شما این نمایش را ببینید. نمایشی که با شما صادق است و با خودش!

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها