امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36229
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 185
به گزرش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،حبیب اسماعیلی گفت: همانطور که می دانید تا به امروز ثابت شده که در ساخت فیلم‌های مستند و بلند ...

به گزرش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،حبیب اسماعیلی گفت: همانطور که می دانید تا به امروز ثابت شده که در ساخت فیلم‌های مستند و بلند استعدادهای فراوانی داریم که آثارشان حتی در آن سوی مرزها هم دیده می‌شود .

وی در ادامه افزود: این امر نشان دهنده آن است که زمینه رشد فیلمسازان در ایران وجود دارد بنابراین با برنامه ریزی‌های صحیح می‌توانیم در زمینه فیلمسازی مستقل هم جایی در دنیا باز کنیم.

این تهیه کننده با بیان اینکه سینما برد خوبی دارد بنابراین می توان برنامه ریزی خوبی برای آن داشته باشیم، توضیح داد: در فیلمسازی هدف‌ها باید مشخص باشد تا بتوانیم در این زمینه انسجام داشته باشیم و دنباله رو افرادی باشیم که باعث رشد سینما شوند زیرا حضور این افراد باعث رونق جشنواره می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه این جشنواره تنها به صرف برگزاری نباید باشد، افزود:باید توجه داشت که بتواینم خروجی خوبی برای جشنواره افق نو داشته باشیم ضمن اینکه سازمان واحدی برای این جشنواره درنظر بگیریم تا دبیرخانه آن در طول سال هم فعال باشد.

وی خاطرنشان کرد: از دل این جشنواره فیلمسازان خوبی بیرون می‌آید که در حد حرفه‌ای هستند و ما تنها باید به ذوق و استعدادهای آن‌ها بها دهیم.

این تهیه کننده همچنین گفت: جشنواره فیلمسازان مستقل بهترین فرصت برای فیلمسازان ما است تا بتوانند تجربه کسب کنند زیرا از سایر کشورها فیلمسازان مطرحی شرکت می‌کنند که سابقه دیرینه‌ای در امر فیلمسازی دارند.

اسماعیلی با بیان اینکه فیلمسازی مستقل در ایران باید از پایه و اساس درست باشد ، افزود: فیلمسازانی مانند کیارستمی و فرهادی و بیضایی که در سایر کشورها فیلم ساختند و جوایزی را کسب کردند جزء فیلمسازان مستقل محسوب می‌شوند که توانستند در این زمینه جوایزی را برای ایران به ارمغان آورند.

وی در ادامه توضیح داد: باید توجه داشت که به این فیلمسازن در ایران بها داده شد که آن ها توانستند به سایر کشورها بروند و موفقیت‌هایی را کسب کنند . بخش‌های دولتی باید حامی فیلمسازان مستقل باشند زیرا فیلمنامه‌های زیادی است که بر روی زمین مانده است باید آن ها را به کارگردانان خوب بدهند .

اسماعیلی خاطرنشان کرد: فیلمسازان مستقل با ساخت فیلم‌های اجتماعی می‌توانند حرف‌هایشان را بزنند و استعدادهای ایران را به جهانیان در این زمینه نشان دهند.

این تهیه کننده با بیان اینکه باید از فرصتی که به واسطه برگزاری این کنفرانس در ایران پیش آمده استفاده کرد، گفت: ما باید توجه داشته باشیم که سایر فیلمسازان در کشورشان در این زمینه چه کارهایی را انجام داده اند که مطرح شدند. این جشنواره و کنفرانس قدم مثبتی است ضمن اینکه ما نباید ارتباطمان را با سایر فیلمسازان جهان قطع کنیم تا از این طرق فیلم‌های ما خریدار داشته باشد .

وی با بیان اینکه ما در هشت سال دفاع مقدس طعم تلخ جنگ را چشیده‌ایم، افزود: ما به واسطه جنگمان می‌توانیم بهترین الگو برای کشورهای دیگر باشیم. همانطور که در این جشنواره مظلومیت مردم فلسطین و مصیر و لبنان را به تصویر می‌کشیم باید بخشی را هم به مظلومیت مردم خودمان در دوران جنگ بپردازیم. 

وی در پایان یادآور شد: اگر این جشنواره خروجی خوبی داشته باشد به طور قطع می‌توانیم برای سایر کشورها بسیار تاثیرگذار باشیم.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار