امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36234
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرونده‌ سبک زندگی در چهارمین گام که توسط پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرونده‌ سبک زندگی در چهارمین گام که توسط پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری منتشر شده است، به بررسی سبک زندگی در اردوی جهادی می‌پردازد.

در پرونده «اردوی جهادی» فرازهای برگزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جهادگران بسیج سازندگى‌ در سال 1389 تحت عنوان «نعمت خدمتگزارى» از سری مجموعه‌های سبک زندگی را مرور می‌کند.

در بخشی از بیانات رهبری درباره اردوی جهادی می‌خوانیم: این کار اردوهاى هجرت و حرکت عظیم بسیج سازندگى یکى از برکاتش خدمت‌رسانى است که میلیونها نفر از این خدمت شما به صورت مستقیم بهره‌مند میشوند. از لحاظ مادى، از لحاظ امور روزمره‌ى زندگى، از لحاظ معنوى و هدایت، بهره‌مند می‌شوند، شما اگر درس قرآن هم آنجا ندهید، خود حضور یک جوان مؤمن و متدین و متشرع در یک مجموعه‌ روستائى، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسم آیه قرآن است، آن ها را به دین، به انقلاب، به معنویت، سوق می‌دهد، «کونوا دعاة النّاس بغیر السنتکم»؛ شما با عمل خودتان مردم را به ایمان، به اسلام، به دین دعوت می‌کنید، این خدمت‌رسانى است.

گفت‌وگو با مجید خراسانی، رئیس سازمان بسیج سازندگی که وی یکی از مدیران اردوهای جهادی در کشور است، بخشی دیگر از پرونده سبک زندگی در گام چهارم است که در این گفت‌وگو زمینه‌های تشکیل بسیج سازندگی، آسیب‌ها و نقدهای حرکت جهادی و چند خاطره راه‌گشا از ارتباط این موضوع با رهبر انقلاب بیان می‌شود.

خراسانی در بخشی از این گفت‌وگو می‌گوید: ملاقاتی که خانواده‌ مرحوم والی -به عنوان یک جهادگر واقعاً برجسته- با ایشان داشتند، آقا فرمودند: «مرحوم والی امتیازش این بود که بدون تابلو کار کرد»، یکی از تهدیدها این است که ما علاقه داشته باشیم تابلوی خودمان را علم کنیم! در حرکت‌های جهادی این می‌تواند آسیب باشد، امروز ارتباطات به‌ قدری پیشرفته است که همه می‌توانند خود را معرفی کنند، بنابراین اگر خدای ناکرده این کار از حد عرف خود خارج شود، می‌تواند مصداق خودنمایی باشد.

بر اساس این گزارش، دست‌ نوشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به دو گروه جهادی از دیگر بخش‌های جذاب پرونده سبک زندگی است که در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده شده است.
مقام معظم رهبری در دست‌نوشته‌ایی که خطاب به گروه جهادی یاوران مرقوم فرمودند، بیان داشتند: از همه‌تان سپاسگزارم و شما را به خدا می‌سپارم، میل به خدمت به مردم و تحمل سختی‌های آن، نقطه‌ای نورانی در باطن انسان است؛ آن را هر چه می‌توانید در جان خود گسترش دهید و نگذارید آفت‌ها: سودجویی، خودنمایی، تنبلی و ... آن را گِل‌اندود کند، نیت خود را خدایی نگهدارید و از او کمک بخواهید و از همه‌ نیروی خود برای آن مایه بگذارید، موفق باشید.

گفت‌وگو با وحید کمرروستا دبیر مرکز مطالعات راهبردی و هدایت حرکت‌های جهادی و حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان از پیشکسوتان اردوهای جهادی از دیگر بخش‌های پرونده سبک زندگی در گام چهارم است.

علاقه‌مندان جهت دریافت سبک زندگی اردوی جهادی از اینجا اقدام کنند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها