امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 36238
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، نکاتی را درباره انتخاب سرپرست جدید وزارت علوم یادآور شد.

این دانشجویان دلیل انتشار این نامه را دغدغه علاقه‌مندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کردند و در نامه خود آوردند: این نامه به جهت دغدغه علاقه‌مندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دوستداران توفیق بیشتر و بهتر حضرتعالی و در پی برخی انتخاب‌ها و انتصابات اخیر، خاصه در مقام انتصاب سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، توسط بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس به نمایندگی از جامعه دانشگاهی تنظیم شده است.

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در این نامه افزود: قوه مجریه به دلیل اهمیت ویژه‌ای که در رابطه با اجرای احکام و مقررات اسلامی به منظور رسیدن به روابط و مناسبات عادلانه‌ حاکم بر جامعه دارد و همچنین ضرورتی که این مساله حیاتی در زمینه‌سازی وصول به‌ هدف نهایی حیات خواهد داشت‌، بایستی‌ راهگشای ‌ایجاد جامعه اسلامی باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: دوران مهم ریاست جمهوری، فرصتی حیاتی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جهت تحقق آرمان‌های انقلاب و مطالبات به‌حق مردم است که تحقق واقعی آنها در تعهد و پایبندی کامل و راستین رئیس جمهور منتخب مردم و همکاران ایشان به قانون اساسی است.

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با درخواست از رئیس جمهور منتخب مردم ایران برای حمایت از اجرای قوانین اسلامی در کشور تأکید کرد: رئیس جمهور باید برای انجام رسالت سنگینی که بر عهده گرفته است، در همان بدو پذیرش مسئولیت، در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد کند، که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشد و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که بر عهده‏ گرفته‏ است به کار گیرد و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازد و از هر گونه خودکامگی بپرهیزد و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کند.

این بیانیه در ادامه خاطرنشان کرد: در حراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزد و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم‏السلام قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به او سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشد و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارد.

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با یادآوری اهداف دولت جمهوری اسلامی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است برای نیل به‌اهداف مذکور در قانون اساسی خاصه اصل دوم‌ آن، همه امکانات خود را برای ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی براساس ایمان وتقوا و مبارزه با  مظاهر فساد و تباهی‌، بالابردن سطح آگاهی‌های عمومی در همه زمینه‌ها با استفاده‌ صحیح از مطبوعات و رسانه‌های گروهی و وسایل دیگر، آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان برای همه‌ عمل کند.

این بیانیه تسهیل و تعمیم آموزش عالی‌ و تقویت روح بررسی و ابتکار در تمام زمینه‌های علمی‌، فنی‌، فرهنگی و اسلامی از طریق تاسیس مراکز تحقیق و تشویق ‌محققان‌، طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب‌، محو هرگونه استبداد و خودکامگی و انحصارطلبی‌ را از اهدافی برشمرد که برای دولت جمهوری اسلامی ایران تعریف شده است و در ادامه آورد: مسلم است که برآورده ساختن اهداف فوق که مهمترین وظیفه رئیس جمهور، دولت و وزیران در کنار دیگر مسئولان است، در گرو میزان تعهد و تخصص مسئولان و دولت مردان نسبت به آنهاست.

این بیانیه با مطرح کردن سوالی حضور افراد بیگانه با اهداف دولت جمهوری اسلامی در کابینه دولت را قبیح دانسته و تاکید کرد: حال سوال این‌ است که آیا دولتی که مدعی پایبندی به قانون و قانون‌مداری است، شایسته است از افرادی در کابینه خود استفاده کند که با اهداف فوق بیگانه بوده و در سابقه و کارنامه خود نشانی از پایبندی به اعتدال و قانون‌مداری نداشته و اساساً با انجام اقداماتی ضد‌قانونی از قبیل تحصن در مقابل جمهوریت نظام و نپذیرفتن آراء مردم در انتخابات 1388 و حتی توهین به رهبری معظم و مسئولان نظام، ماهیت خود را آشکار کرده‌اند؟

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در ادامه بیانیه خود آوردند: پر واضح است که انتصاب و انتخاب چنین مسئولانی نه منطبق با خواست و اراده مردمی است که به دولت اعتدال رأی داده‌اند و نه متناسب با سوگند بر زبان جاری شده و مسئولیت‌های خطیری است که رئیس جمهور و دولت در اجرای قانون اساسی و اهداف فوق الذکر برعهده دارند.

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به نظارت قدرتمندانه مجلس شورای اسلامی بر روند انتخاب کابینه تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی که نمایندگی واقعی مردم را به عهده دارد و به فرموده حضرت امام (ره) در صدر امور قرار دارد، به عنوان چشم ناظر و قدرتمند مردم، امکان نفوذ و ورود عوامل ضد نظام و ضد مردم را به ارکان قدرت نمی‌دهد، اما انتظار آن است که رئیس جمهور محترم در انتخاب همکارانشان به نحوی عمل کنند که شائبه تقسیم قدرت در میان احزاب و گروه‌ها و اشخاص برای تطمیع آنها پیش نیاید.

در ادامه این بیانیه آمده است: متأسفانه به دلایل متعدد و مستند برخی انتخاب‌ها و انتصاب‌های اخیرِ صورت گرفته در مقام معاونت‌ها و سرپرستی برخی وزارتخانه‌ها، رئیس جمهور محترم را در مظان و معرض خطر عدول از اعتدال و سوگند یاد شده قرار داده است. چگونه می‌توان پذیرفت کسی که در فتنه 88 نقشی مهم داشته و به سخنرانی علیه جمهوریت نظام پرداخته و انتخاب مردم را به سخره گرفته و موجب خدشه وارد شدن به اساس نظام شده است، امروز در منصب سرپرستی یکی از مهمترین وزارتخانه‌ها قرار گیرد! آیا این گونه انتصاب‌ها با مشی اعتدال و خواست واقعی مردم و اصول قانون اساسی هم‌خوانی دارد؟

دانشجویان بسیجی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حفظ فضای علمی دانشگاه‌ها خاطرنشان کردند: آیا انتخاب فردی سیاست زده در مقام سرپرستی مهمترین وزارتخانه مربوط به دانش و دانشگاه موجب سیاست زدگی دانشگاه‌ها و خارج کردن آنها از فضای علمی نمی‌شود؟ آیا وزارت علومِ دوران اصلاحات که از چنین ویژگی‌هایی برخوردار بود، توانست محیط علمی مناسبی را برای تحصیل ایجاد کند که بخواهیم دوباره آزموده را امتحان کنیم؟ آیا انتخاب چنین مسئولینی، دانشجو را به عنوان نیروی سیاسی ارزان و پیاده نظام احزاب و گروه‌ها و جریانات تبدیل نخواهد کرد و تجربه تلخ فتنه 18 تیر 1378 و فتنه خرداد 1388 را رقم نخواهد زد؟

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در پایان تاکید کرد: ما دانشجویان بسیجی دانشگاه تربیت مدرس به نمایندگی از دانشجویان سراسر کشور با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) در مورد همکاری با دولت منتخب، بدون هیچ گونه پیش داوری و سوء‌ظنی، تمام تلاش خود را جهت موفقیت دولت یازدهم بکار می‌بریم و آرزوی توفیق بیشتر این دولت را در راستای منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی از خداوند متعال مسئلت داریم و البته بنا به وظیفه خطیر خویش، حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اهداف والای آن را در سایه فرمایشات و رهنمودهای ولی امر مسلمین جهان با مطالبه‌گری و آرمان خواهی دنبال خواهیم کرد و از هیچ کسی که بخواهد حقوق ملت و آرمان های نظام را نادیده بگیرد، نخواهیم گذشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها